רכבת ישראל הורשעה בגרימת מוות ברשלנות בתאונה ב-2006 בבית יהושע

 
עודכן 15:39 14/07/2013

בית המשפט המחוזי בלוד הרשיעה את הרכבת והטיל עליה קנס של 376 אלף שקלים על רשלנות שהביאה למותם של חמישה בני אדם בתאונה שאירעה באזור השרון ביוני 2006. "חרף קיומה של תאונה קודמת ואירועים מסוכנים נוספים לא הפיקה הרכבת לקחים במידה ראויה", נכתב בגזר הדין. סמנכ"ל חטיבת הפעלה ותחזוקת התשתיות של הרכבת לא הורשע ברשלנות ומעשה פזיזות

 
 
 
 
 

רכבת ישראל תשלם על הרשלנות שגבתה חיים. קנס של 376 אלף שקלים הוטל היום (ראשון) על רכבת ישראל שהורשעה בגרימת מוות ברשלנות של חמישה בני אדם בתאונה באירעה לפני כשש שנים בחודש יוני 2006.

 

בית המשפט המחוזי בלוד החליט להטיל על הרכבת קנס של 75 אלף שקלים בגין כל אחד ממקרי המוות בתאונה שהתרחשה באזור בית יהושע שבשרון. סמנכ"ל חטיבת ההפעלה ותחזוקת התשתיות של הרכבת, שהואשם גם הוא במשפט ברשלנות ובמעשה פזיזות, לא הורשע.

 

 
רכבת. "לא הופקו לקחים במידה ראויה"
רכבת. "לא הופקו לקחים במידה ראויה" צילום : ויקיפדיה העיברית/ רותם דנציג
 

בהסבר על העונש וההרשעה כתבה שופטת בית המשפט כי העבירות בהן הורשעה הרכבת הן חמורות "בהינתן העובדה שהיא אמונה על שלומם ובטיחותם של מאות אלפי נוסעים ובשנים האחרונות הפכה לחלק בלתי נפרד מנוף הארץ".

 

השופטת מתחה ביקורת חריפה על הרכבת שלא הפיקה לקחים ממקרים בעלי סיכון שאירעו לפני התאונה הקטלנית. "הרכבת לא דאגה לקיומם של הליכי חשיבה שמטרתם טיפול בטווח קצר בתרחיש של מכשול. חרף קיומה של תאונה קודמת ואירועים מסוכנים נוספים, לא הפיקה הרכבת לקחים במידה ראויה", כתבה השופטת.

 

כאמור, בתאונה נהרגו חמישה בני אדם ונפצעו עשרות נוספים כשרכבת שנסעה מכיוון חיפה לתל אביב התהפכה לאחר שהתנגשה ברכב מסחרי מסוג איסוזו. חמשת בני האדם שנהרגו הם: מוני משה-פז, בן 54 מקרית ביאליק; סוזי לילך, בת 27 מעכו; ליאור אלבלה, בן 30 מהרצליה ואלון סורק , בן 19 מעתלית.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.