בחירתה הקשה של אלופת העולם הישראלית באיגרוף תאילנדי

 
עודכן 00:09 06/07/2013

כשפוגשים את עדי רותם, בחורה מתולתלת ושברירית למראה, הדבר האחרון שחושבים עליו הוא כוח. אך לא כדאי להסתבך רותם, מתאגרפת תאילנדית מקצוענית שזכתה כבר פעמיים בתואר אלופת עולם. למרות ההצלחה המסחררת, לא שמעו עליה בארץ, ואף אחד במשרד הספורט לא תומך בה. וכך, היא נאלצת לבחור בין החלום לבין פרנסה

 
 
 
 
 

אלופת העולם באיגרוף תאילנדי, רק 1.60 מטרים המתפרשים על 52 קילוגרמים,לא עושה רושם של מתאגרפת טיפוסית. אך עם שני תארים רצופים קשה להתווכח: ההצלחה של רותם היא בלתי מעורערת. למרות ההצלחה, נאלצת רותם להתמודד עם התעלמות מצד משרד הספורט ועם הקושי להתפרנס ובו זמנית להגשים את החלום.

 

"זו דרך שהתחילה ב-2006 בליגה ההולנדית, והתפתחה מאז לכל העולם", נזכרת רותם. בגיל 26 החליטה להפוך ללוחמת מקצוענית בספורט הקשה הזה, ומהרגע הראשון היה ברור לה שהיא מכוונת הכי גבוה שאפשר. "אמרתי שעדיף לנסות ולהיכשל, מאשר לחלום חלומות. ואז אתה רואה את ההתקדמות ושאתה יכול להשיג את זה". ואכן, היא השיגה את זה מהר מאוד. שלוש שנים לאחר שנכנסה לזירה, היא זכתה באליפות העולם הראשונה שלה.

 

 

(11:28 דקות)

 

"לא מסוגלת לתאר את ההתרגשות הזו, רעדתי", מספרת רותם הצנומה על הרגעים שלאחר הזכייה. "יש תמונה שמרימים לי את היד והפה שלי פעור". לדבריה, היא בכתה דקות ארוכות. כל הדברים שאספתי כל החיים איתי, הכל יצא באותו הרגע".

 

אך למרות ההתרגשות שלה, בארץ אף אחד לא מחה דמעה. שרת הספורט לא התייצבה לחבק אלופת עולם באיגרוף תאילנדי, וגם ראש הממשלה לא התקשר. גם לאחר שזכתה בשנה שעברה בתואר אליפות נוסף, אף אחד לא השתתף בחגיגות. "אני מתקשרת לאיזה ערוץ ואומרת שזכיתי שוב באליפות עולם, והם אומרים לי 'מה עוד? אנחנו צריכים עניין'. ואז אתה מבין שאף אחד לא מעריך. אולי כי זה לא כדורסל או כדורגל", היא אומרת בכעס.

 

ההתאחדות לספורט לא אולימפי נתנה לרותם מלגה צנועה, שלא כיסתה את שכר המאמנים- והיא מצאה את עצמה עם הרבה מדליות וגביעים, אך בלי בית או פרנסה. "אי אפשר לקנות איתם שוב דבר במכולת", היא אומרת על מדף הגביעים שבחדרה. בינתיים, היא הקימה קבוצת אימון, המורכבת בעיקר מגברים, ופרנסה המאפשרת לה לשכור דירה.

 

בסוף השנה תתקיים אליפות העולם הבאה, אך בשביל לשמור על התואר עליה יהיה לפרוש. "אם אני הולכת שוב להתחרות, אצטרך להתחיל שוב הכל מחדש". היא מתקשה להחליט באיזו דרך לבחור, בפרנסה או בהגשמת החלומות. עד שתיפול ההחלטה, היא מאמצת נערה מבית דתי, אלופת העולם לנערות באיגרוף תאילנדי, שמתקשה גם היא למצוא מקורות מימון שיסייעו לה לשמור על התואר.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.