מדינות "ידידי סוריה": נספק למורדים באסד כל ציוד שייצטרכו"

 
עודכן 18:01 22/06/2013

11 שרי המדינות המשתתפות בוועידה בקטאר הודיעו על הסכמתם לספק את כל הציוד הצבאי לו יזדקקו המורדים באסד, דרך מפקדה שתיתמך על ידי המערב. הם גינו את התערבות איראן והחיזבאללה בסכסוך בסוריה. קרי הפציר בפוטין: "הצטרף לוועידת הפסגה בז'נבה לסיום המלחמה"

 
 
 
 
 

המדינות המשתתפות בוועידת ידידי סוריה בקטאר הסכימו היום (שבת) על העברת סיוע צבאי למורדים הנלחמים בכוחותיו של אסד. בהחלטת הוועידה נקבע כי יש לספק בדחיפות את כל הציוד הנדרש לכוחות האופוזיציה בסוריה, אשר יועבר דרך פיקוד צבאי שנתמך על ידי המערב.

 

"הסכמנו לספק את הציוד לכוחות האופוזיציה על הקרקע, כל מדינה בדרכה שלה, על מנת לאפשר למורדים להתנגד למתקפות האכזריות של המשטר ושותפיו", נכתב בהודעה רשמית של ועידת "ידידי סוריה".

 

 
מורדים סורים בלחימה באזור דיר א-זור. "מתנגדים להתקפות אסד האכזריות"
מורדים סורים בלחימה באזור דיר א-זור. "מתנגדים להתקפות אסד האכזריות" צילום : רויטרס (ארכיון)
 

השרים מ-11 המדינות המשתתפות בוועידת ידידי סוריה אף גינו את התערבות חיזבאללה וכוחות נוספים מאיראן ומעיראק, ודרשו את נסיגתם המידית מסוריה. "טבעו הקנאי של העימות והמעורבות החיצונית בו מאיימת על אחדותה של סוריה ומרחיבה אותו", נטען עוד בהודעה הרשמית מהוועדה. השרים גינו גם את הנוכחות הגוברת של גורמי טרור בסוריה והליכת ההקצנה שעוברת המדינה.

 

בוועידה השתתף גם שר החוץ של ארצות הברית, ג'ון קרי. הוא הפציר ברוסיה לתמוך בקיום ועידה בינלאומית, שמטרתה לשים קץ לשפיכות הדמים בסוריה, ולאפשר לממשלת מעבר להוציא את המדינה ממלחמת האזרחים. קרי הוסיף כי דיפלומטים אמריקנים בכירים מוכנים לנסוע לז'נבה ולהיוועד עם שר החוץ של רוסיה, סרגיי לברוב, כדי לקדם את התהליך המדיני הסורי.

 

מנגד, ראש ממשלת קטאר התייחס למשבר בסוריה, ואמר כי חימוש המורדים הוא הדרך היחידה לפתור את מלחמת האזרחים. "שימוש בכוח הוא הכרחי כדי להביא לסיום המלחמה", אמר ראש הממשלה הקטארי.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.