אחרי שבועיים בתפקיד: ראש הממשלה הפלסטיני התפטר

 
עודכן 16:44 20/06/2013

ראמי חמדאללה, שהושבע לתפקידו ב-6 ביוני, הגיש את מכתב התפטרותו ליו"ר הרשות, אבו מאזן. על פי הדיווחים בכלי התקשורת הפלסטינים, הסיבה להתפטרות היא חילוקי דעות עם אבו מאזן בנוגע לסמכויותיו

 
 
 
 
 

זה היה קצר: פחות משלושה שבועות לאחר שמונה לתפקיד, התפטר היום (חמישי) במפתיע ראש הממשלה הפלסטיני, ראמי חמדאללה. על פי הדיווח בסוכנות הידיעות "מען", הסיבות להתפטרותו נובעות מחילוקי דעות שנתגלעו בינו לבין יו"ר הרשות, אבו מאזן, בנוגע לסמכויותיו ולגבולות של עבודתו.

 

אבו מאזן הודיע על מינויו של חמדאללה ב-2 ביוני והוא הושבע לתפקידו ארבעה ימים לאחר מכן. חמדאללה החליף את סלאם פיאד, שגם הוא התפטר מתפקידו בעקבות חילוקי דעות עם היו"ר. על אבו מאזן הופעל גם לחץ מכיוון החמאס, שראו במינויו של חמדאללה הפרת הסכם הפיוס עמם.

 

 
חמדאללה מבקר בהר הבית. "במקום הראשון בסדר העדיפויות"
חמדאללה מבקר בהר הבית. "במקום הראשון בסדר העדיפויות" צילום : סוכנות "מען"
 

ביום ראשון האחרון עוד הספיק חמדאללה להגיע לסיור במתחם הר הבית, והצהיר כי ירושלים "נמצאת במקום הראשון בסדר העדיפויות". סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה כי חמדאללה שמע במהלך ביקורו על "ההפרות שמבצעות הרשויות של הכיבוש הציוני".

 

"ירושלים, מסגד אל-אקצה וכל המקומות הקדושים לנצרות ולאסלאם הם הדבר החשוב ביותר עבור ההנהגה הפלסטינית והנשיא אבו מאזן", אמר חמדאללה לסוכנות בעת ביקורו. הוא הדגיש את "עמידתה האיתנה" של ירושלים, והוסיף: "הממשלה מתכוונת לנקוט צעדים ולבצע פרויקטים שיסייעו להמשך העמידה הזו", מבלי לפרט באילו צעדים מדובר.

 

חמדאללה נולד בעיירה ענבתא, הסמוכה לטול כרם, בשנת 1958. הוא עשה תואר שני בחקר השפה האנגלית באוניברסיטת עמאן בירדן. את הדוקטורט שלו הוא קיבל בשנת 1988 מאוניברסיטת לנקסטר בבריטניה, על מחקר בבלשנות.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.