3 ימים לפני הבחירות: מועמד נוסף פרש מהמרוץ לנשיאות איראן

 
עודכן 08:40 11/06/2013

מוחמד רזא עארף, שהיה סגן הנשיא ממחנה הרפורמיסטים, הודיע באתר האינטרנט שלו כי לא יתמודד על ההנהגה. לדבריו, הוא פרש לבקשתו של מנהיג המחנה המתון, הנשיא לשעבר חתאמי, כדי להגדיל את סיכוייו של מועמד אחר, חסן רוחאני

 
 
 
 
 

מועמד נוסף לנשיאות איראן פרש היום (שלישי) מהמרוץ. מוחמד רזא עארף, אחד המועמדים המובילים מטעם הרפורמיסטים ברפובליקה האסלאמית וסגן הנשיא לשעבר, הודיע על פרישה באתר האינטרנט שלו.

 
מוחמד רזא עארף. רוב המועמדים שנותרו הם שמרנים
מוחמד רזא עארף. רוב המועמדים שנותרו הם שמרנים צילום: רויטרס

לדבריו, הוא פרש לבקשתו של מנהיג הרפורמיסטים, הנשיא לשעבר מוחמד חתאמי, כדי שלא לפגוע בסיכוייו של מועמד רפורמיסטי אחר, חסן רוחאני. הבחירות ייערכו ביום שישי הקרוב, כאשר רוב המועמדים שנותרו הם ממחנה השמרנים.

 

אתמול פרש מהמרוץ גולאם עלי חדאד עאדל, לשעבר יו"ר המג'לס, הפרלמנט האיראני. כעת נותרו ששה מועמדים בבחירות שיתקיימו בעוד שלושה ימים.

 

יש לציין, כי נשיא איראן אינו מנהיג הרפובליקה האסלאמית. תפקידיו של הנשיא הם בעיקר בנושאי פנים וכלכלה, כאשר את ההחלטות החשובות מקבל המנהיג העליון, עלי חמינאי.

 

הנשיא היוצא, מחמוד אחמדינג'אד, הסתכסך במהלך כהונתו עם חמינאי. לכן, למרות שצבר פופולריות מסוימת בקרב העם, ההערכות הן כי הנשיא הבא יהיה שונה מאוד מאחמדינג'אד באופיו, השקפותיו וקרבתו למנהיג העליון.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.