א' מבית הנשיא - הסרט המלא: "קצב התקרב, השעין אותי ואנס"

 
עודכן 22:23 05/06/2013

אורלי רביבו, שפוצצה את פרשת משה קצב, אך לא נכללה בסופו של דבר בכתב האישום שהכניס אותו ל-7 שנות מאסר - נחשפת ומדברת על הכל. "הוא רצה לדעת כל פרט על החיים שלי", היא משחזרת. "התנגדתי, אבל הוא היה בשלו". ההטרדות הבלתי פוסקות, האונס, האיומים, החקירות במשטרה, האם והחברים שתמכו, והחיים שאחרי - הסרט של ענת גורן

 
 
 
 
 

"הוא התקרב אליי בצורה מאוד מוזרה. הוא אדם מאוד חזק. קטן, לא מאיים, אבל עם המון כוח. הוא השעין אותי על המכתבה. אמרתי לו 'משה, אני לא רוצה'. בכיתי, הבגדים נפלו. אני התנגדתי, אבל הוא היה בשלו. אני שוקעת, אפילו לא שומעת מה הוא אומר או עושה... זה לא לקח הרבה זמן. היה שם אונס מלא"

   

במשך שנים הכרתם אותה כ-א' מבית הנשיא, אבל עכשיו אורלי רביבו, האישה שפוצצה את פרשת משה קצב, נחשפת ומדברת על הכל בפנים גלויות. במשך שבע שנים העיתונאית ענת גורן ליוותה את רביבו, שבסופו של דבר לא נכללה בכתב האישום נגד הנשיא לשעבר שהורשע באונס ונשלח לשבע שנות מאסר. כעת אפשר להסיר את המשבצות שטשטשו במשך שנים את פניה, ולשמוע את סיפורה.

 

 
קצב בבית המשפט. "מידת המעורבות שלו בחיי הייתה מפחידה"
קצב בבית המשפט. "מידת המעורבות שלו בחיי הייתה מפחידה" צילום : רויטרס
 

"לא הייתה יכולה להיות סיטואציה של 15-10 דקות, ולא נכנסות 3-2 שיחות ממנו. הוא היה רוצה לדעת כל פרט על החיים שלי. מידת המעורבות שלו בשנתיים האלה, השליטה במוח שלי - זה מפחיד, לא נורמלי. בטח לא בין מעסיק לעובדת, בטח בין מזכירה לנשיא", מספרת בסרט מי שהייתה ראש לשכתו של קצב. "הוא אדם מאוד כריזמטי וכוחני. ננעל על מטרה ומוכרח לדעת הכל".

 

"אני לא נמשכת לגברים בגיל אבא שלי, לא רציתי את זה"

רביבו, היום בת 37, הגיעה לבית הנשיא בגיל 27, ושנתיים לאחר מכן החל הסיוט של חייה. "היחסים היו נחמדים בהתחלה, אבל אחר כך הוא כיוון את זה למקום סקסי, מיני. 'מה את לובשת היום? תלבשי חצאית, מכנסיים; תבואי עם תחתונים, בלי תחתונים'. ידעתי שזה ייגמר, זה היה עניין של זמן מבחינתי", היא משחזרת, אבל אז הגיע האירוע ששינה את הכל.

 

בקיץ 2006 היא נעצרה בחשד לסחיטה, אחרי שקצב התלונן ליועץ המשפטי לממשלה דאז, מני מזוז, בעקבות פנייה של עיתונאית ששמעה על יחסים של קצב עם אחת העובדות. ביומנה כתבה כי הרגישה כמו בפשיטה נגד סוחרי סמים. "אני לא נמשכת לגברים בגיל אבא שלי, אני לא רציתי את זה", היא סיפרה בחקירתה. לדבריה, קצב חייג אליה אלפי פעמים בכל שעות היממה, כשעבד אצלו, ואחד ממקורביו אף אמר לה: "אני רוצה שתהיי מאהבת של קצב".

 

 
רביבו בחקירתה במשטרה. הבינה שזה היה אונס לכל דבר
רביבו בחקירתה במשטרה. הבינה שזה היה אונס לכל דבר צילום : חדשות 10
 

אחרי התפוצצות הפרשה, עזבה רביבו את הארץ ועברה להתגורר בארה"ב. "את עושה טעות, אני ארדוף אותך", איים עליה קצב. במהלך שהותה בחו"ל, אזרה רביבו אומץ וחייגה לגילה קצב, רעייתו של הנשיא לשעבר, כדי לספר לה על מעשיו. "היא התחילה לבכות, ואמרה לי: 'גם את? אני סולחת לך'", היא משחזרת.

 

"חשבתי שאני הולכת להיות דיפלומטית, היום החלומות שלי נגמרו"

חוקרי המשטרה האמינו לגרסתה של רביבו, והבהירו לה כי מדובר באונס. אולם, בכתב האישום המקורי שהוגש ב-2007 ייחס מזוז לקצב עבירה של בעילה אסורה בהסכמה. לאחר מכן החליט קצב לסגת מהסדר הטיעון, ובספטמבר 2009 התחיל המשפט, אך רביבו בחרה שלא להתעדכן. "אני אשמח שכל יום במשפחה שלו שיהיה לו יום שחור - לו, לאשתו, לילדיו, לפרקליטים שלו. הם הכפישו אותי כל יום. שהם יראו רק רע באדמה הזאת", היא אמרה אז. ב-30 בדצמבר 2010 גילתה כי הורשע בשני מעשי אונס. לאחר מכן נשלח לשבע שנות מאסר.

 

 
א' מבית הנשיא. "קודם הייתה לי הערכה עצמית גבוהה יותר"
א' מבית הנשיא. "קודם הייתה לי הערכה עצמית גבוהה יותר" צילום : חדשות 10
 

"לא רציתי שאלה יהיו החיים שלי. זו לא תכנית ריאליטי. אני לא רוצה להתעסק עם זה. נוח לי להדחיק את זה", היא אומרת בדיעבד. כיום, רביבו גרה עם אמה בבית נעוריה, עובדת כמזכירה במשרד תיווך ומשלימה הכנסה בבניית ציפורניים. "חשבתי שאני הולכת להיות דיפלומטית", היא מספרת. "חזרתי הביתה, עדיף בינתיים. תמיד רציתי להיות בעבודה הכי טובה ולמצוא את הבעל הכי מדהים. קודם הייתה לי הערכה עצמית גבוהה יותר. היום אני מרגישה איזה פגם. החלומות שלי נגמרו. אני לא מרשה לעצמי לחלום אפילו".

 

עורך דינו של קצב: "יש להצטער על הבמה שניתנה לאורלי להכפיש"

פרקליטו של משה קצב, עורך הדין ציון אמיר, מספר בתגובה לסרט כי "יש להצטער צער רב על הבמה הניתנת לאורלי להמשיך ולהכפיש את מר קצב, וזאת למרות קביעת הפרקליטות דאז כי מדובר בעדות בלתי אמינה. יש גם לציין כי בראיון הנוכחי מוסרת אורלי גרסה חדשה שמעולם לא הושמעה, לא במשטרה ולא בתקשורת, עד מתן הראיון הזה".

 

מהפרקליטות נמסר: "בראיות בעניינה של הגברת רביבו נבחנו ביסודיות רבה. במסגרת זו עמדו אנשי הפרקליטות בקשר עם שורה של עדים שיכלו לשפוך אור על מהימנות גרסתה. התיק נבחן בפרקליטות מחוז ירושלים ובבחינה חוזרת של גורמים נוספים, ובסופו של דבר הוחלט בדרגים הבכירים ביותר, בראשות היועץ המשפטי לממשלה דאז, כי לא ניתן לבסס אישום בפרשה זו".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.