אורלי וגיא חוזרים עם תשובה • פרק 9

 
עודכן 21:55 23/05/2013

אורלי וגיא חוזרים אל הלינץ' ברמאללה, אל המשפחות שראו את הזוועה ושואלים: האם הפקרנו את שני המילואימניקים למותם? צפו בפרק המלא

 
 
 
 
 

אורלי וגיא חוזרים אל פרשות עבר מרכזיות והפעם - הלינץ' ברמאללה.

 

הלינץ' ברמאללה הפך לאחד מהאירועים הקשים והזכורים ביותר מהאינתיפאדה השנייה. ב-12 באוקטובר 2000, בעודם עושים דרכם בחזרה מחופשה בת יום, נסעו רב-טוראי ודים נורזיץ (35) וסמל-ראשון יוסי אברהמי (38) בכביש 443 והמשיכו בטעות בנסיעה לתוך רמאללה, תוך שהם חוצים את מחסום ביתוניא.


בכניסה לרמאללה, זיהו אותם הפלסטינים כיהודים והחלו ליידות עליהם אבנים ולחסום את דרכם. שוטרים פלסטינים שהגיעו למקום דרשו מהם להתלוות אליהם לחקירה בתחנת המשטרה "אל-בירה" תוך כדי הצמדת רובים לראשיהם ונטילת נשקיהם האישיים.

 

כשהיו בתחנת המשטרה, פתח אחד השוטרים את דלתות המשרד והמון זועם נכנס פנימה והיכה את השניים למוות. נורזיץ הושלך דרך החלון בקומה השנייה ואברהמי דרך הדלת וההמון הפלסטיני גרר את השניים לכיכר מנרה בעיר והמשיך בהתעללות בהם ובגופותיהם. הלינץ' תועד על ידי הטלוויזיה האיטלקית ועורר סערה בעולם.

 

אורלי וגיא חוזרים אל הרגעים האכזריים של הלינץ' ברמאללה, אל המשפחות שראו את הזוועה ולשאלה הכי קשה האם הפקרנו את שני המילואימניקים למותם?

 

צפו בפרק המלא.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.