היורה הוא איתמר אלון: ב-2002 חיסל מחבלים, היום רצח 4 חפים מפשע

 
עודכן 20:20 20/05/2013

אלון, קצין צה"ל ומג"ב שירה היום למוות ב-4 בני אדם בסניף בנק בבאר שבע והתאבד, קיבל את מדליית העיר לאחר שהשתתף בחיסולם של שני מחבלים. זמן קצר לאחר מכן הוא פוטר מעבודתו בעקבות "יחסי אנוש גרועים עם חבריו לעבודה". בפורים 2003, בעת שעבד בבית ספר, הוא הגיע למסיבה מחופש בחגורת נפץ מדומה

 
 
 
 
 

המשטרה התירה הערב לפרסום את שמו של הגבר שרצח ארבעה בני אדם במהלך מסע הירי שלו בסניף בנק הפועלים בבאר שבע. היורה הוא איתמר אלון, תושב העיר בן 40, שהיה בעבר קצין בצה"ל ובמשמר הגבול. בבאר שבע מנסים עדיין להתאושש מהאירוע הקשה שהתרחש בשעות הצהריים, אז נכנס אלון לסניף הבנק ברחוב יוהנה ז'בוטינסקי וירה למוות במנהל, בסגנו, בעידן שניצר סברי, בן 22, ובענת אבן חיים, אם לשלושה. 

 

בתחילת שנת 2002 השתתף אלון בחיסולם של שני מחבלים סמוך לבסיס פיקוד הדרום בבאר שבע. על פעילותו הוא קיבל את מדליית העיר, יחד עם עוד שישה מהשותפים לחיסול. את המדליה הם קיבלו מראש עירית באר שבע דאז, יעקב טרנר. גם השר לביטחון הפנים כיום, יצחק אהרונוביץ', שהיה בעת האירוע מפקד המחוז הדרומי במשטרה, הודה למחסלי המחבלים.

 

 

אולם בשנים האחרונות הוא נקלע לסכסוכי עבודה עם מעסיקיו וב-2003 אף תבע אותם על כך שפוטר. "דין התביעה להידחות מכיוון שהוא פוטר התובע בשל יחסי אנוש גרועים עם חבריו לעבודה", טענה הנתבעת. "יחסם של הממונים על התובע מעבודתו של האחרון קיבלה תפנית בעקבות יחסי אנוש לקויים והצטברות תלונות על תפקודו של התובע", נכתב עוד בכתב ההגנה.

 

האירוע שככל הנראה הביא בסופו ל דבר לפיטוריו של היורה ממקום עבודתו התרחש בפורים 2003. "באותו מקרה הופיע התובע בלבוש מוזר חגור חגורת נפץ דמי לבית הספר, אירוע אשר מנהלת בית הספר ראתה בחומרה ובעקבותיו קיימה שיחה עם התובע שגלשה לאיומים מילוליים", נטען בדיון בבית המשפט שעסק בתביעה שהוא הגיש נגד מקום עבודתו. זמן קצר לאחר מסיבת הפורים פוטר היורה מעבודתו.

 

גם בבניין בו התגורר מבצע הרצח עדיין לא מעכלים את שאירע. יעל אזולאי, שגרה באותו בניין, סיפרה כי היא המומה. "זו משפחה מדהימה. ממנו אני לא כל כך מופתעת כי אני גרה פה חמש שנים והבנתי שהוא מעורער בנפשו לפי ההתנהגות שלו", סיפרה אזולאי. היא הוסיפה כי לא ידעה שבעברו הוא היה קצין בצבא ובמשמר הגבול.

 

לדבריה היא הכירה אותו משום "שהוא עשה המון בלגנים בבניין. הוא היה מוציא גז ממזגנים והיווה איום פה". אזולאי הוסיפה כי היא כואבת על המשפחה וכי הוריו של הרוצח "מדהימים". בעת שהתרחש האירוע היא יצאה מביתה להביא את ילדיה מבית הספר.

 

"כשהיה הירי בדיוק הלכתי להביא את הילדים מבית הספר וממש נקלעתי לירי, ממש נקלעתי לשיקאגו. זה היה פיגוע לכל דבר. אני לא מעכלת את מה שעברתי היום", היא סיפרה.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.