מחנה פליטים בלב תל אביב: מדוע העירייה מזניחה רחוב שלם?

 
עודכן 21:54 11/05/2013

תושבי הרחוב גורית קדמן חיים כבר 12 שנה ללא כביש ואפילו ללא ביוב. "יש פה ים בחורף. אי אפשר לעבור פה", אומר תושב הרחוב, יצחק עדני. למרות זאת, הוא משלם 2,500 שקלים ארנונה מדי שנה. הסיבה להזנחה: אין מספיק תושבים כדי להחזיר את ההשקעה. העירייה: "סלילת הכביש תתוקצב בשנה הבאה"

 
 
 
 
 

(7:29 דקות)

מכירים את רחוב גורית קדמן בתל אביב? אם התשובה שלכם היא לא אתם לא לבד כיוון שהעירייה מחביאה אותו. אין שם כבישים והביוב זורם מעל האדמה. יוסי הלל מתגורר ברחוב שנמצא בשכונת ידידיה, בשוליה הדרום מזרחיים של העיר הגדולה. "אני צריך קודם כל כביש כדי להגיע הביתה", הוא אומר.

 

"יש פה ים בחורף. אי אפשר לעבור פה. אין לנו ביובים ואין לנו שירותים", מוסיף שכנו, יצחק עדני. הוא משלם 2,500 מסי ארנונה בשנה, אך העירייה לא מחזירה על זה שום דבר. "הם אומרים שאין תקציב ואין כסף", מציין הלל.

 

"אני הייתי בטוחה שבאיזו נקודת זמן יטפחו את הרחוב הזה", אומרת איילה גורן-קדמן, בתה של גורית, שזכתה בפרס ישראל על תרומתה להנחת היסודות למחולות העם ומורשת ריקודי העדות בישראל.

 

בעירייה אמרו לתושבים כי אין מספיק תושבים ברחוב כדי להחזיר את ההשקעה בפיתוח התשתית. לדבריו, אולי בעוד חמש שנים יחלו בפיתוח כזה. בתגובה רשמית של העירייה נאמר כי "סלילת הכביש ברחוב תתוקצב בתכנית העבודה לשנת העבודה הבאה".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.