השחתת רכבים ליד צפת ובגדה: "אל תגעו לנו בבנות" ו"תג מחיר"

 
עודכן 13:17 23/04/2013

ארבעה כלי רכב השייכים לערבים שמתגוררים בכפר עכברה ליד צפת הוצתו במהלך הלילה. על קיר סמוך רוססה הכתובת "אל תגעו לנו בבנות", אך במשטרה אמרו כי מדובר באירוע על רקע פלילי, ולא לאומני, ועצרו שני חשודים. במקביל, 10 מכוניות הושחתו בכפר ליד רמאללה

 
 
 
 
 

שני אירועים של השחתת רכבים השייכים לערבים: בכפר עכברה, הסמוך לצפת, הוצתו הלילה (שלישי) ארבעה כלי רכב השייכים לערבים, ועל קיר סמוך רוססו הכתובות "אל תגעו לנו בבנות" ו"תג מחיר".

 

תושבי המקום מעריכים כי מדובר במסר של יהודים, שאינם מעוניינים כי צעירים ערבים ייצאו עם צעירות יהודיות, אך במשטרה סבורים אחרת. שני תושבי צפת נעצרו בחשד להצתת הרכבים, ומן המשטרה נמסר כי מדובר ככל הנראה באירוע פלילי על רקע קטטה שפרצה באזור לפני מספר ימים.

 

 
אחד הרכבים שהוצתו בכפר עכברה
אחד הרכבים שהוצתו בכפר עכברה צילום : רעות מישור
 
הכתובת שעל הקיר: "אל תיגעו לנו בבנות" ו"תג מחיר"
הכתובת שעל הקיר: "אל תיגעו לנו בבנות" ו"תג מחיר" צילום : רעות מישור
 
הנזק בכפר ג'ריר, הבוקר
הנזק בכפר ג'ריר, הבוקר צילום : איאד חדד, בצלם
 

לפני הודעת המשטרה, שרת המשפטים ציפי לבני גינתה בחריפות את האירוע. "מדובר בתופעה אלימה ומכוערת של גזענות לשמה", אמרה לבני. "בתופעות כאלה, בהן יש מי שמונעים משנאה ושלוקחים את החוק לידיים, צריך להילחם ביד קשה ובכל מקום בו היא מתרחשת - בצפת או ביהודה ושומרון".

 

בתוך כך, במהלך הלילה הושחתו 10 רכבים של פלסטינים בכפר דיר ג'ריר, שנמצא ממזרח לרמאללה. באזור התרחשו לאחרונה לא מעט עימותים בין מתנחלים לפלסטינים, על רקע הכוונה להקים מאחז חדש באזור הכפר סילוואד.

 

תושבי דיר ג'ריר הבחינו בכמה רכבים שעולים באש בסביבות השעה 2:30, כשהתוצאה בסופו של דבר הייתה ארבע מכוניות שרופות ושש מכוניות נוספות שהושחתו וחלונותיהן נופצו. בניגוד למקרים דומים בעבר, ליד המכוניות לא נמצאו כתובות גרפיטי.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.