ראיון בלעדי עם העד המרכזי נגד הרב ברלנד: "הוא נשכב עליה עירום"

 
עודכן 20:30 11/03/2013

איתי נחמן שלום ראה את הרב הנערץ אליו בסיטואציה אינטימית עם תלמידה צעירה, והחליט לספר על כך למשטרה. בתגובה, הוא הותקף על ידי תלמידים של הרב והגיב בירי לעברם. כיום הוא יושב במעצר בית ובשיחה מיוחדת עם כתב ערוץ 10 הוא טוען: "הרב חולה נפש שזקוק לאשפוז, אני חושש לחיי"

 
 
 
 
 

(04:04 דקות)

איתי נחמן שלום הוא חסיד ברסלב צעיר שהעריץ את ראש ישיבת "שובו בנים", הרב אליעזר ברלנד. שלום נהג להציץ בחלון ביתו של הרב, כדי לראות כיצד הוא מלמד תורה את מאמיניו. לילה אחד, עולמו של שלום הזדעזע כשהוא ראה את הרב האהוב עליו "רוכן במשך 50 דקות מעל תלמידה וזז למעלה ולמטה". שלום החליט להקים מהומה בשל מה שראה ומאז חייו השתנו. בראיון בלעדי לחדשות 10 הוא מספר את שעובר עליו.

 

"כשראיתי את זה אמרתי לעצמי או שהרב הכי רשע בעולם או שהוא הכי צדיק בעולם", נזכר שלום. "הוא עשה הרבה רע, אבל הוא לא צריך לשבת מאחורי סורג ובריח כי הוא חולה נפש - סוטה שצריך אשפוז", מביע שלום את דעתו.

 

מיד לאחר המקרה, פנה שלום לתלמיד המקורב לרב שהקל דעת בעניין. בשל כך שלום התעמת באופן ישיר עם רבו.

 

בתגובה, הורה הרב, על פי החשד, לשני תלמידים בישיבה לגרום לשלום לשתוק, ואלה תקפו אותו. שלום לא נשאר חייב וירה לעבר דלת הישיבה בה הם לומדים, ולכן הוא נמצא כיום במעצר בית. "אני חושש לחיים שלי", הוא מסביר.

 

כשהרב ברלנד לא הצליח להשתיק את שלום הוא עזב את הארץ וכעת הוא נמצא בחו"ל, למרות שהוא מבוקש לחקירת משטרה. עורך דינו של הרב, יעקב וינרוט, יצא לחו"ל כדי לשכנע אותו לחזור ארצה. "הוא יחזור בימים הקרובים", הבטיח וינרוט.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.