אברי רן: "אני הריבון, החיילים יעשו מילואים איפה שאני אקבע"

 
עודכן 23:17 16/02/2013

מי שנחשב לשליט הבלתי מעורער של גבעות השומרון שהבריח מאזורו כמעט כל פלסטיני, נכנס לעימות דווקא עם שכניו המתנחלים. "סיכמתי איתם על משהו וזה מה שיהיה", הוא מסביר לאחר שהם טענו כי הוא מנכס לעצמו את השטחים. "אני לא סופר את הממשלה ואת נשיאי ארצות הברית", מבהיר רן ומאותת לאויביו

 
 
 
 
 

(13:02 דקות)

אברי רן, שנחשב לשליט הבלתי מעורער של גבעות השומרון, האיש שכבש ברגליו ובכוח ידיו שורה של מאחזים בשטחים הוא נכון להיום מיליונר. חוות גבעות עולם שהקים בשומרון היא אימפריה כלכלית, ספקית מובילה של ביצים אורגניות ומוצרי חלב. הפעם האחרונה שהאיש שהפך זה מכבר לגורו עבור דור שלם של מתנחלים דיבר עם התקשורת היתה לפני כשמונה שנים. השבוע, על רקע סכסוך מתמשך עם שכניו המתנחלים הוא החליט לדבר.

 

"סיכמתי עם שאר המתנחלים כי אין בעיה לבנות להם ולספק להם חשמל אבל חלק מהשטח יהיה חקלאי", מסביר רן את הצד שלו מול המתנחלים שטוענים כי הוא השתלט על השטח ולא נותן לאחרים להתיישב. "אני הריבון. אני לא סופר את הממשלה וגם לא סופר שום נשיא אמריקני והחיילים יעשו מילואים איפה שאני אקבע", הוא מדגיש את כוחו.

 

"פחדן מת כל יום קצת, גיבור מת פעם אחת", מסביר רן בן ה-55 את פילוסופיית החיים שלו. "פעם חטפתי חזק אבל תפרתי את הפצעים שלי בחוט ובמחט ברוגע על כוס קפה", הוא משחזר את תחילת פעילותו בשומרון לפני כמעט 20 שנים. "המקום הוא אבן שואבת למאות אלפי תיירים", מצהיר רן.

 

בשנת 1995 הקים רן, שגדל בקיבוץ נחשולים, את המאחז הראשון בשטחים תוך עימות עם הפלסטינים והסתבכות עם המדינה. מאותו רגע הילדים באזור ראו בו גורו שהוביל אותם להיות "נוער הגבעות". האדמות באזור הפכו לקרקע הפרטית של רן שהתעמת בעצמו לא פעם עם פלסטינים באזור. "אני נוכח כאן ואני תקיף. אני מלמד את מי שרוצה לפגוע בי שזה לא כדאי לו", הוא מסביר ומודה: "20 שנה לא הורדתי נעליים".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.