הפוליגרף של הרפז נחשף: שיקר ולא כתב את המסמך לבדו

 
עודכן 21:06 04/02/2013

בועז הרפז נשאל בחקירתו במשטרה האם היו לו שותפים בפועל לכתיבה ולעריכה של המסמך, אשר בזיופו נחשד. הוא השיב בשלילה ומכונת האמת קבעה כי הוא דובר שקר. הרפז: "בדיקת הפוליגרף נעשתה שלוש פעמים, וקבעה שוב ושוב שלא כתבתי את המסמך"

 
 
 
 
 

(01:45 דקות)

פרטים נוספים נחשפים בפרשת הרפז: בדיקת פוליגרף שעבר סא"ל (מיל') בועז הרפז בסוף חודש אוגוסט 2010 מעידה כי הרפז שיקר בחקירתו וכתב את המסמך יחד עם אנשים נוספים. דברים אלו מגיעים על רקע החלטת הפרקליט הצבאי הראשי לפתוח בחקירה נגד הרמטכ"ל לשעבר, גבי אשכנזי, ועוזרו, ארז וינר, בין היתר, בעקבות דבריו של הרפז.

 

ממסמך שהגיע לידי חדשות 10, עולה כי שלושה שבועות לאחר פרסום הפרשה, הרפז זומן על-ידי חוקרי המשטרה לבדיקה במכונת אמת. בבדיקה הוצגו בפניו השאלות "האם היו לך שותפים בפועל לכתיבה ולעריכה של המסמך?" ו-"האם מישהו השתתף איתך באופן מעשי בכתיבת המסמך?".

                                            

הרפז השיב בשלילה על שתי השאלות, וחוקרת המשטרה, רפ"ק זהבית דויטש, קבעה ללא סייגים, כי הוא דובר שקר בשני המקרים. כלומר, הרפז לא כתב את המסמך לבדו ויש עוד אנשים הקשורים בכתיבת המסמך. השאלה שנשאלת היא - על מי ניסה להגן?

 

חוקרת המשטרה: "ניסה לשבש את רישומי הבדיקה"

חוקרת המשטרה הוסיפה וביקרה את הרפז, וציינה כי "במהלך הבדיקה, ולמרות שהוער לו מספר פעמים, הוא ניסה לשבש את רישומי הבדיקה". אגב, בהמשך חקירתו במשטרה שינה הרפז את גרסתו וטען שקיבל את המסמך משליח, לאחר שיחה טלפונית עם אשת הרמטכ"ל, רונית אשכנזי.

 

תגובתו של הרפז לדברים שפורסמו: "בדיקת הפוליגרף נעשתה שלוש פעמים, וקבעה שוב ושוב שהרפז לא כתב את המסמך, לאכזבתם של אלו שניסו לטפול עליו את העלילה. לכך מצטרפת עדות הרמטכ"ל אשכנזי, שהעיד במשטרה שהרפז לא היה מסוגל לכתוב בעצמו את המסמך".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.