אובמה וקלינטון בראיון משותף: "אתגעגע אליה"

 
עודכן 09:40 26/01/2013

מי שהיו יריבים מרים בפריימריז של הדמוקרטים לנשיאות ב-2008 התיישבו בפעם הראשונה לראיון משותף לרגל פרישתה של שרת החוץ האמריקנית. "לפני כמה שנים הראיון הזה היה בלתי אפשרי", טענה קלינטון. "חשוב שיזכרו שהיא הייתה שרת חוץ יוצאת דופן", אמר אובמה

 
 
 
 
 

למעלה מארבע שנים אחרי שהתמודדו ראש בראש על הזכות להיות המועמדים מטעם המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארצות הברית. אמש (שישי) התיישבו הילרי קלינטון וברק אובמה בפעם הראשונה לראיון משותף לרגל סיום כהונתה של שרת החוץ של ארצות הברית. "אני אתגעגע אליה", אמר הנשיא האמריקני בראיון שישודר ביום ראשון בתוכנית "60 דקות" של רשת CBS.

 

הראיון עם שרת החות היוצאת הוא הראיון המשותף הראשון שמעניק אובמה פרט לראיונות הזוגיים עם רעייתו מישל. "רציתי שתהיה לי ההזדמנות לומר באופן פומבי 'תודה'", הסביר אובמה כשנשאל מדוע הסכים לראיון הזוגי. "אני חושב שהילרי תיזכר בהיסטוריה כאחת משרות החוץ הטובות שהיו לנו".

 

 
קלינטון ואובמה בראיון המשותף שישודר בראשון
קלינטון ואובמה בראיון המשותף שישודר בראשון צילום : CBS
 

קלינטון, מצדה, הזכירה את היריבות בין השניים וגם סיפקה הסבר מדוע בכל זאת נענתה לבקשתו של אובמה להצטרף לממשלו אחרי שנבחר לנשיא ב-2008. "לפני כמה שנים זה היה בלתי אפשרי", היא אמרה בנוגע לראיון המשותף לשניים. "היה לנו קמפיין ארוך וקשה מאוד בפריימריז. אבל כשהסתובבתי בעולם בשמו של הנשיא ומדינתנו, אחד הדברים שאמרתי לאנשים הוא שבדמוקרטיה ובפוליטיקה לפעמים אתה מנצח בבחירות ולפעמים מפסיד. עבדתי מאוד קשה, אבל הפסדתי".

 

היא המשיכה וסיפרה: "ואז הנשיא אובמה ביקש ממני להיות שרת החוץ ואני הסכמתי. למה הוא ביקש ממני ולמה הסכמתי? בגלל ששנינו אוהבים את המדינה".

 

אובמה הוסיף והחמיא לקלינטון על כהונתה ואמר כי שיתוף הפעולה ביניהם בארבע השנים האחרונות היה מעולה. "אני אתגעגע אליה", אמר אובמה בקטע הראיון ששודר הלילה. "הלוואי והיא הייתה נשארת, אבל היא גמעה כל כך הרבה מיילים, שאני לא יכול לנטור לה טינה על כך שהיא רוצה להוריד הילוך. אני רוצה שהמדינה תעריך את התפקיד יוצא הדופן שהיא שיחקה בממשל שלי. הרבה מההצלחות הבין-לאומיות שהיו לנו היו בגלל עבודתה".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.