הסדר עם מוטי מלכה: יודה, יורשע, יפרוש מראשות העירייה, אך לא יכנס לכלא

 
עודכן 12:38 24/01/2013

ראש עיריית קרית מלאכי נעצר לפני למעלה מחצי שנה בחשד לאונס וקבלת שוחד, אך כתב האישום הסופי נגדו לא כולל את שתי העבירות החמורות. מלכה חתם על הסדר טיעון, שבמסגרתו יודה ויורשע בהטרדה מינית של שתי נשים ועבירות על חוק התכנון והבנייה. העונש: עבודות שירות, פיצוי למתלוננות והתחייבות כי לא יתמודד יותר על ראשות העירייה

 
 
 
 
 

לבית משפט השלום בבאר שבע הוגש היום (חמישי) כתב אישום נגד ראש עיריית קרית מלאכי מוטי מלכה, בהתאם להסדר הטיעון שגובש בין עורכי דינו לבית פרקליטות מחוז דרום. על פי ההסדר, מלכה יודה ויורשע בהטרדה מינית כלפי שתי מתלוננות, מרמה והפרת אמונים ועבירה על חוק התכנון והבנייה. עם זאת, מלכה לא יכנס לכלא על מעשיו.

 

על פי ההסדר עם הפרקליטות, על מלכה ייגזרו עבודות שירות לתועלת הציבור, וכן פיצוי כספי למתלוננות. כמו כן, סוכם כי מיד לאחר הרשעתו מלכה יפרוש מתפקיד ראש עיריית קרית מלאכי, ולא ישוב להתמודד על התפקיד בבחירות שיתקיימו בסוף השנה.

 

 
ראש עיריית קריית מלאכי, מוטי מלכה
ראש עיריית קריית מלאכי, מוטי מלכה צילום : חדשות 10
 

"הפרקליטות סבורה כי במסגרת הסדר זה יש כדי לאזן באופן ראוי בין המעשים שביצע מוטי מלכה לפי עמדת התביעה, לבין היתרונות שמושגים במסגרת ההסדר, ובהן הודיה מיידית ולקיחת אחריות של הנאשם, הגנה על צנעת הפרט של המתלוננות השונות בפרשיות שנחקרו, ושמירה על האינטרס הציבורי וביסוסו, שיבואו לידי ביטוי בין היתר בהתפטרותו הקרובה של מלכה ובהתחייבות שלא להתמודד בבחירות הקרובות לתפקיד זה", הודיעה הפרקליטות.

 

מוטי מלכה נעצר במאי אשתקד בחשד לשורה של עבירות חמורות, ובראשן אונס של אחת מעובדות העירייה וקבלת שוחד. הוא הוחזק במעצר במשך שבועיים, ובספטמבר הודיעה הפרקליטות כי כתב האישום לא יכלול את סעיף האונס, אלא עבירות מין פחות חמורות. כמו כן, הודיעה הפרקליטות כי מלכה יואשם בקבלת שוחד, אך העבירה הזו לא מופיעה כאמור בכתב האישום הסופי.

 

לאחר ההודעה ההיא של הפרקליטות, כינס מלכה מסיבת עיתונאים, שבה תקף בחריפות את המשטרה והפרקליטות. "הקיזו את דמי, הפכו אותי לאחרון האנסים במדינת ישראל. המשטרה עשתה הכל כדי שאצא אשם, אני אמרתי מההתחלה שלא אנסתי", הכריז מלכה. "אמרתי מההתחלה שהכל זה עורבא פרח, ואני בטוח שגם כתב האישום עוד יצטמצם".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.