תוגברה האבטחה סביב דובר צה"ל בשל איומים על חייו

 
עודכן 14:07 15/01/2013

בצה"ל החליטו לתגבר את האבטחה סביב תא"ל יואב (פולי) מרדכי וסביב דובר צה"ל בערבית, אביחי אדרעי, לאחר שלאחרונה ספגו איומים על חייהם. תמונותיהם של השניים הופצו ברשת לצד סמלים נאצים ודיוקנים של היטלר. משטרת ישראל עודכנה גם כן והחלה להגביר את תדירות הסיורים סביב בתיהם

 
 
 
 
 

בצה"ל הוחלט לאחרונה לתגבר את האבטחה סביב דובר צה"ל, תא"ל יואב (פולי) מרדכי, כמו גם דובר צה"ל בערבית, רס"ן אביחי אדרעי. זאת, בשל איומים שקיבלו השניים על חייהם בתקופה האחרונה. בין היתר, הופצו תמונותיהם של מרדכי ואדרעי כשלצדן כתמי דם וסמלים נאצים.

 

הפרשה החלה כשאדרעי דיווח על איומים שקיבל על חייו, בין היתר ברשת הפייסבוק. תמונותיו של אדרעי הוצבו לצד צלבי קרס ותמונות של אדולף היטלר. לאחר מכן החלו להתקבל איומים על פגיעה במרדכי ובבני משפחתו.

 

 
תמונתו של דובר צה"ל בערבית, כפי שהופצה ברשת. האבטחה תוגברה
תמונתו של דובר צה"ל בערבית, כפי שהופצה ברשת. האבטחה תוגברה צילום : סטודיו נענע 10
 

בעקבות האיומים, בצה"ל הוחלט שלא לקחת סיכון ובתום הערכת מצב התקבלה הוראה להציב אבטחה מוגברת סביב השניים. כמו כן, שני הקצינים תודרכו לנקוט משנה זהירות כדי למנוע פגיעה בהם. ההערכה במערכת הביטחון היא שהאיומים מגיעים מכיוונם של פעילים ערבים פרו-פלסטינים, בעיקר על רקע מבצע עמוד ענן שקיים צה"ל ברצועה לפני חודשיים.

 

מלבד היחידות האמונות על כך בתוך צה"ל, גם משטרת ישראל עודכנה באיומים שקיבלו השניים, ובהתאם לכך תוגברו הסיורים סביב בתיהם. גורם ביטחוני הדגיש כי עיקר האיומים התמקדו בדובר צה"ל בשפה הערבית, אביחי אדרעי, שלדבריו "סופג מסע של הסתה נגדו באמצעות רשת האינטרנט".

 

יש לציין כי אדרעי מנהל פעילות שוטפת בעמוד הפייסבוק שלו, הן בשפה האנגלית והן בערבית. אדרעי אמון על הסברת פעילות צה"ל בין היתר בתקשורת הערבית, ועל כן הוא מרבה להופיע ולהתראיין ברשתות השונות. גם במהלך מבצע עמוד ענן הוא קיים פעילות הסברתית ענפה.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.