קירשנבאום זכה בפרס מפעל חיים: "לעולם אל תפרוש בשיא"

 
עודכן 22:00 12/01/2013

איש התקשורת נמצא על המסך ומאחוריו כבר יותר מ-40 שנה והשבוע הוא קיבל את פרס מפעל החיים מטעם האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה. "אם אני חודש בלי המצלמה אני מתגעגע", סיפר מוטי קירשנבאום. ומה לגבי הגיל? "מרגישים בעיקר את זה של ירון לונדון"

 
 
 
 
 

מאחורי הקלעים של מפעל החיים: אחד התחביבים הפחות מוכרים של מוטי קירשנבאום הוא הכנת מרק. "אני יכול להכין את זה בפלצנות של אייל שני ולהגיד שהשומן של התרנגולות זועק אלי מהמצולות: 'מוטי שחרר אותי'. התכניות האלה בלי דמעות - אין סיפור", הוא אמר על ז'אנר הריאליטי, ששולט כיום במסך הישראלי. נכדו, לירי, דווקא אוהב את המרק של סבא.

 

קירשנבאום התאלמן מאשתו לפני שש שנים. "המרק זה הדבק", הוא הסביר. אחרי שהתבשיל מוכן, הוא מתפנה לפינת הספורט באחת מתחנות הרדיו ורק כשהוא סיים לתת את הפרשנות שלו למשחק האחרון של מכבי תל אביב הוא מתפנה לקבל את פרס מפעל החיים מטעם האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה, בו זכה השבוע.

 

קירשנבאום למד באוניברסיטת UCLA בארצות הברית והתחיל את הקריירה הטלוויזיונית שלו ב-1968, אז הגיעו אנשי רשות השידור לחפש בניכר ישראלים שלמדו את המקצוע. "כל התקלות האפשרויות קרו לנו. קיפלנו קוליסות על אנשים שישבו באולפן. חיים יבין אמר שתהיה כתבה על נושא אחד ונכנסה כתבה אחרת", הוא נזכר.

 

"הסאטירה לא כל כך משפיעה"

רבים מכירים אותו מאחת מתוכניות הסאטירה הראשונות בארץ, "ניקוי ראש", אז לפי קירשנבאום, ניתן היה לעשות תכנית בועטת. "לא הייתה מכונית בכביש בזמן ששידרו את התכנית", הוא התגאה. "כתבו עלי מרעיל בארות, מרעיל תפוזים, מה שאתה רוצה, סכין בגב המדינה. אמרו שזו סאטירה שמאלנית אבל שנה אחרי שהתכנית ירדה בגין נבחר, אז זה מראה שהסאטירה לא כל כך משפיעה", הסביר קירשנבאום.

 

הוא היה גם מנכ"ל ראשות השידור. מנכ"ל משרד ראש הממשלה דאז, אביגדור ליברמן, עשה לדבריו הכל כדי לסיים את הקדנציה שלו. "אם יש חודש שאני לא מסתובב עם המצלמה בחוץ אני משתגע מגעגועים", הצהיר חתן הפרס. "תאסוף את הכתבות שלי ותראה את כולן מההתחלה. תקבל יומן מסע במדינת ישראל ב-40 השנה האחרונות", הוא אמר.

 

"בדרך כלל מה שאומרים זה שהייתי יותר מדי בקריירה ולא השתתפתי כמו אשתי יונה בגידול הילדים. אני לא מצטער כי אני חושב שגם המשפחה שלי נהנתה מכך שאני ממשתי את עצמי ועדיין מממש", ציין קירנשבאום.

 

כאשר הוא וחברו לתכנית "לונדון את קירשנבאום", ירון לונדון, נשאלו כיצד הם מרגישים את השפעת הגיל, הוא ענה: "אנחנו מרגישים בעיקר את הגיל של ירון". ולאחר מכן, ברצינות, הוסיף כי יש איזו כבדות אבל הסקרנות לא אבדה. "הסיפור הזה של לפרוש בשיא זה אחד הטימטומים הגדולים בהיסטוריה - לעולם על תפרוש בשיא", הוא סיכם.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.