יו"ר ועדת הבחירות ביקש, תשדיר 'כוכבית גיור' של ש"ס ישודר היום בפעם האחרונה

 
עודכן 17:56 09/01/2013

תשדיר הבחירות של מפלגת ש"ס שעורר ביקורת רבה ישודר הערב בפעם האחרונה לאחר שיו"ר ועדת הבחירות המרכזית ביקש מהמפלגה להסירו. זאת בעקבות עתירות שהוגשו לוועדה בטענה כי מדובר בתשדיר "גזעני". בש"ס הבהירו: "התשדיר לא הוסר. בתכנון המקורי הוא היה להיות משודר היום בפעם האחרונה, וכך יהיה"

 
 
 
 
 

התשדיר שעורר מחאה יורד מהאוויר. יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית, השופט אליקים רובינשטיין, ביקש היום (רביעי) ממפלגת ש"ס להסיר את תשדיר 'כוכבית גיור' ששודר אתמול ועורר ביקורת רבה.  בעתירות שהוגשו נגד התשדיר נטען כי מדובר בתשדיר גזעני שפוגע בציבור העולים מרוסיה.

 

התשדיר המדובר ישודר היום בפעם האחרונה ולאחר מכן יורד מהמסך. רובינשטיין כתב בהודעה כי הוא "סבר שתיתכן תחושה של פגיעה מכלילה, שראוי להימנע ממנה ככל הניתן". הוא הוסיף כי בעקבות פנייתו הסכימה ש"ס להוריד את התשדיר.

 

 
תשדיר בחירות של ש"ס. "אינו פונה נגד איש או מגזר"
תשדיר בחירות של ש"ס. "אינו פונה נגד איש או מגזר" צילום : חדשות 10
 

לעומת זאת, בהודעת הבהרה שפרסמה המפלגה נאמר כי התשדיר לא הוסר או יוסר. "בתכנון המקורי הוא היה אמור להיות משודר היום בפעם האחרונה, וכך אכן יהיה. בסדרת תשדירים זו ישנם תשדירים נוספים עם מסר דומה שישודרו בימים הבאים", נאמר בהודעת המפלגה.

 

מוקדם יותר הסבירו במפלגה של אלי ישי ואריה דרעי כי התשדיר אינו מופנה נגד איש או מגזר, אלא "נועד להעביר מסר על הסכנה לזהות היהודית של המדינה בגיורים פיקטיביים ובנישואי תערובת".  

  

במפלגת ישראל ביתנו הגיבו היום לתשדיר ואמרו כי מדובר בהסתה לגזענות נגד חלקים שלמים בעם. "ש"ס נמצאת באיבוד עשתונות. לא מדובר בקידוש השם אלא בחילול השם", נאמר בהודעת מפלגתו של שר החוץ לשעבר אביגדור ליברמן.

 

 
אלי ישי, אריה דרעי ואריאל אטיאס. "על פי התכנון המקורי"
אלי ישי, אריה דרעי ואריאל אטיאס. "על פי התכנון המקורי" צילום : חדשות 10
 

"ישראל ביתנו, בניגוד לש״ס, תמיד הייתה בעד יהדות בלי עסקנות, יהדות נטו ללא עסקנים ומתווכים שהפכו את היהדות למקור לכוח אישי ולפרנסה", נכתב בהודעה הרשמית. עוד נאמר בהודעה כי ישראל ביתנו תרמה ליהדות יותר ממה שש"ס תרמה "אי פעם".

 

חברת הכנסת נינו אבסדזה (קדימה) הגישה עתירה לוועדה לאחר שצפתה בתשדיר. "לתדהמתי ראיתי כי תשדיר זה הוא גזעני ומציג את ציבור העולים באור נלעג ומגוחך", כתבה אבסדזה בעתירתה. היא הוסיפה עוד כי קשה לה להאמין שבישראל כיום עדיין מציגים "באור פשטני נושא כה כאוב ומורכב".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.