סערה על דברי שמיר: "מוכיח שאין בימין בית לקהילת הלהט"ב"

 
עודכן 23:15 03/01/2013

בתאים הגאים ובמפלגות השונות במרכז ובשמאל תקפו את דבריו של מספר 4 ברשימת הליכוד ביתנו ל"סטטוס פוליטי" נגד נישואים חד מיניים וטען: "אין לזה מקום". "שמיר מייצג בדבריו את חבריו הקיצוניים למפלגה", טענו בתנועה. "הזכות לנישואים היא בסיסית - גם לזוגות חד מיניים", אמרו ב"יש עתיד"

 
 
 
 
 

סערה במערכת הפוליטית אחרי שמספר 4 ברשימת הליכוד ביתנו לכנסת ה-19 נגד נישואים חד-מיניים בישראל. על אף העמדה הליברלית שמבקשות הן הליכוד והן ישראל ביתנו לשדר, בראיון לתוכנית "סטטוס פוליטי" של נענע 10, הביע יאיר שמיר את התנגדותו לנישואים של בני זוג מאותו המין - והתגובות מיריבותיה של הרשימה המאוחדת לא איחרו להגיע. "שמיר מוכיח שוב שהימין לא יכול לשמש בית פוליטי לציבור הלהט"ב", טענו אתמול (חמישי) בתא הגאה של מפלגת העבודה.

 

 
לבני במצעד הגאווה. "הליכוד ביתנו קיצונית והומופובית"
לבני במצעד הגאווה. "הליכוד ביתנו קיצונית והומופובית" צילום : איציק אדרי (ארכיון)
 

במסגרת התוכנית הפוליטית של נענע 10 נשאל שמיר לעמדתו בנושא. בתשובה קצרה הוא השיב כי הוא אינו תומך במתן היתר חוקי לנישואים של בני זוג מאותו המין. "אין לזה מקום", הוא הסביר את עמדתו וסירב להרחיב בנושא. במפלגות היריבות טענו כי דבריו של שמיר משקפים גם את עמדתם של מועמדים אחרים ברשימת הליכוד ביתנו ובמפלגות הימין האחרות.

 

"מצטרף להומופובים הידועים בליכוד ובבית היהודי", הוסיפו בעבודה. "לעומת זאת, מפלגת העבודה תמשיך להפגין את מחויבותה לקהילה הגאה בשלל אירועים עד הבחירות וכמובן שבעבודה הקשה שלאחריהן".

 

 
יאיר שמיר ב"סטטוס פוליטי". עורר סערה
יאיר שמיר ב"סטטוס פוליטי". עורר סערה צילום : מיכאל שטיין
 

במפלגת התנועה של ציפי לבני אמרו בעקבות הדברים של שמיר כי הם מראים ש"הליכוד ביתנו היא מפלגה קיצונית והומופובית. שמיר מייצג בדבריו את חבריו הקיצוניים למפלגה ואת שותפיו הטבעיים של נתניהו מהבית היהודי והמפלגות החרדיות. ב-22 בינואר ייקבע האם ישראל בדרכה להפוך למדינת הלכה, המובלת על ידי רבנים קיצוניים או האם היא תחזור להיות אותה מדינה שעליה גאוותינו - מדינה דמוקרטית, יהודית במובנה הלאומי ולא הדתי קיצוני, מדינה שמכבדת כל אדם באשר הוא ושלא נותנת דרור להתבטאויות חשוכות שכאלה".

 

גם במפלגת "יש עתיד" של יאיר לפיד תקפו את דבריו של שמיר. "התבטאותו המצערת של יאיר שמיר מעידה על אופייה של תנועתו כולה", טענה יעל גרמן המתמודדת ברשימתו של לפיד. "חבל ששמיר לא מבין שבמדינת ישראל הדמוקרטית של שנת 2013, זכות הנישואים היא זכות בסיסית- גם לבני אותו מין".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.