סערה בעקבות דברי בנט על הסרבנות: "קרא למרי אזרחי"

 
עודכן 13:24 21/12/2012

יושב ראש מפלגת הבית היהודי עורר גל של ביקורות נגדו, לאחר שאמר בראיון לניסים משעל כי הוא "מעדיף לשבת בכלא מאשר לפנות יהודי מביתו". בעבודה ובתנועה קראו לו "לחזור בו לאלתר" מהדברים, אך בנט לא מתנצל: "אסור להשתמש בחיילי צה"ל כדי לגרש משפחות מבתיהן, ואם הייתי נדרש לכך - הייתי מבקש ממפקדיי שישחררו אותי"

 
 
 
 
 

במפלגות התנועה והעבודה מתחו היום (שישי) ביקורת קשה על דבריו של יושב ראש הבית היהודי, נפתלי בנט, אמש בראיון לתכנית "משעל חם" בערוץ 2. במהלך הראיון אמר בנט כי הוא "מעדיף היה להיכנס לכלא מאשר לפנות יהודי בביתו", מה שהתפרש כתמיכה בסירוב פקודה.

 

"נשף המסכות הסתיים - נפתלי בנט הוא ימין קיצוני", הגיבו בתנועה. "קריאות לסרב פקודה מסכנות את קיומה של ישראל. הפעם מדובר במקרה חמור שבעתיים, משום שבנט ניסה עד היום לצייר את עצמו כגורם מתון וממתן. אסור לקבל קריאות שכאלה, לא מימין ולא משמאל".

 

 
יחימוביץ'. "לא ניתן לקבל אמירות כאלה מכיוון ההנהגה"
יחימוביץ'. "לא ניתן לקבל אמירות כאלה מכיוון ההנהגה" צילום : חדשות 10 (ארכיון)
 

יושבת ראש מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', יצאה אף היא נגד דבריו של בנט. "הדמוקרטיה שלנו יכולה לספוג סרבנות מימין ומשמאל, אך כשהיא נעשית על ידי קיצוניים יחידים", אמרה יחימוביץ'. "כשזה מגיע מכיוון ההנהגה, מדובר באמירה שמסכנת אותנו כחברה, כעם וכמדינה".

 

יחימוביץ' הוסיפה: "דבריו של בנט נתפסים כקריאה למרי אזרחי. השירות בצה"ל איננו שירות כבקשתך. לבנט יש הזכות להיאבק על עמדותיו, אך אם הן לא יתקבלו, עליו לציית לחוקים כמו כל אזרח או חייל". לדבריה, "התנצלותו הרפה של בנט איננה מספיקה ועליו לחזור בו לאלתר".

 

 
בנט. "צה"ל - הדבר היקר לי ביותר"
בנט. "צה"ל - הדבר היקר לי ביותר" צילום : חדשות 10
 

בנט עצמו הגיב לביקורת על דבריו, אך לא חזר בו. "אני סבור שזו טעות אדירה להשתמש בלוחמי צה"ל כדי לגרש משפחות מבתיהן", הסביר יושב ראש הבית היהודי. "אני מאמין שעם ישראל, כמי שהתנסה בזאת פעם אחת, מבין שיש לכך השפעות הרסניות. נשאלתי מה הייתי עושה לו הייתי מוכרח לפנות משפחה מביתה, ועניתי: אפנה בשקט למפקדיי ואבקש שישחררו אותי מכך. אני פשוט לא מסוגל באופן אישי להיכנס לבית ולגרש משפחה".

 

"הייתי מפקד פלוגה, אני משרת בצה"ל שלנו כבר 22 שנה ואין דבר היקר לי יותר", המשיך בנט. "לכן, אחיי ואחיותיי: אסור לסרב פקודה. מקווה שתבינו. אני יודע שרבבות צעירים רואים בי דוגמא אישית, וכואב לי שבגלל ספינים תקשורתיים, עלול להיגרם נזק לאחדותו של צה"ל".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.