ערוץ 10 עתר לבג"ץ, ביום שלישי תתקיים הפגנה גדולה מול "מצודת זאב"

 
עודכן 15:34 16/12/2012

אחרי שראש הממשלה סרב לדון בעניין הערוץ בישיבת הממשלה השבועית, הוגשה עתירה לבג"ץ בנושא. "חשש כבד שההחלטה לסכל את מימוש המלצות הצוות המקצועי נובעת משיקולים בלתי ענייניים", נכתב בעתירה. ביום שלישי תתקיים הפגנת ענק מול בית הליכוד בתל אביב נגד החשכת המסך ופיטורי מאות עובדים

 
 
 
 
 

"מדוע לא יישמו באופן מידי את המלצות הצוות המקצועי על מנת למנוע את סגירתו המידית של ערוץ 10?", זו הכותרת של העתירה שהגישו היום (ראשון) לבג"ץ אנשי ערוץ 10. העתירה שוהגשה היא נגד ממשלת ישראל, הגוף שאמור לאשר את תזכיר החוק בנושא ונגד ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, המוסמך לקבוע את סדר יומה של הממשלה. זאת כיוון שנתניהו לא אישר לממשלה לדון היום במשבר בערוץ, שבועיים בלבד לפני שהוא צפוי להחשיך את המסך.

 

"ראש הממשלה מונע את הדיון בתזכיר החוק בממשלה, ובכך מסכל את האפשרות ליישום ההסדר ללא כל טעם, נימוק או הסבר. זאת, אף שלכל ברור שאם תזכיר החוק לא יאושר והצעת החוק לא תוגש באופן מידי לכנסת - ערוץ 10 ייסגר. המסקנה הבלתי נמנעת (והיחידה) היא, כי קיים חשש כבד שההחלטה לסכל את מימוש המלצות הצוות המקצועי באופן מידי, נובעת משיקולים בלתי ענייניים", נכתב בעתירה.

 

 
הפגנת עובדי ערוץ 10 מול ביתו של היועץ המשפטי לממשלה. "נתניהו מסכל את הסכם ללא כל טעם"
הפגנת עובדי ערוץ 10 מול ביתו של היועץ המשפטי לממשלה. "נתניהו מסכל את הסכם ללא כל טעם" צילום : נעה גרייבסקי
 

לטענת העובדים, זהו מבחנה העליון של הדמוקרטיה בישראל. "סגירת הערוץ בנסיבות אלו - ערב בחירות, בניגוד לעמדת כל הדרגים המקצועיים וללא כל סיבה - תהווה ציון דרך שלילי שיירשם לדראון עולם בדפי ההיסטוריה של חופש הביטוי במדינת ישראל, בדברי ימי הדמוקרטיה הישראלית", כותבים בערוץ 10.

 

בעתירה שהוגשה באמצעות עורכי הדין יורם בונן ודר להב, נקרא בית המשפט "להושיט סעד שיציל אותה מסגירה ואת הדמוקרטיה הישראלית מחרפה". בערוץ טוענים כי במהלך שנות פעילותו הוא הגשים את היעדים הציבוריים שהוצבו לו, ואף מעבר לכך. "הערוץ חולל מהפיכה בשוק הטלוויזיה המסחרית, שהפך משוק מונופוליסטי לשוק תחרותי. במהלך תקופת פעילותו הוציא הערוץ בקשר עם שידוריו למעלה מ- 3 מיליארד שקלים, ורשימת הנהנים ממנו ארוכה, ובראשם הציבור, היוצרים, המפיקים, הפרסומאים והמפרסמים, המשק הישראלי ועוד", נאמר עוד.

 

בעתירה תוקפים את ראש הממשלה ומביאים לראייה את העובדה כי שר האוצר הבהיר שכיוון שהוא איש פוליטי המסוקר על ידי ערוץ 10, הוא נמצא בניגוד עניינים בנושא ולכן נמנע מלדון בו. "נימוקים אלה יפים, ואולי ביתר שאת, ביחס לראש הממשלה, אשר מטבע הדברים פעילותו מסוקרת על ידי הערוץ יותר מן השרים האחרים, סיקור שלא תמיד נשא חן בעיניו". כאמור, מכיוון שנתניהו נמנע לא מעלה לדיון את המשבר בערוץ, המסקנה המתבקשת על פי העותרים היא שיש קשר בין הסיקור לבין סירובו לדון במצב.

 

"לומר לנתניהו: לא תחסל את העיתונות הישראלית!"

ביום שלישי יצאו עובדי הערוץ, יחד עם עיתונאים מכלי תקשורת אחרים, להפגין מול בית הליכוד ב"מצודת זאב" שברחוב המלך ג'ורג' בתל אביב. "נתניהו וממשלתו גמרו אומר לחסל את התקשורת החופשית בישראל, העיתונאים יתייצבו להגן על הדמוקרטיה ולמנוע את האבטלה", כך אמרו בוועד העובדים של הערוץ.

 

באירוע יוצגו ניסיונות הממשלה האחרונים להשתיק את התקשורת בערוץ 10, בחדשות המקומיות, ברשות השידור ובעוד כלי תקשורת. העובדים ידרשו לעצור את ההתעללות המתמשכת במי שאחראים על חשיפת מחדלי השלטון והשמעת הביקורת כלפיו. "אנו קוראים לכל מי שחופש הביטוי והתעסוקה בענף התקשורת יקרים ללבו, להתייצב עמנו להפגנת הענק המרכזית בתל אביב כדי לומר לנתניהו: עד כאן! את העיתונות הישראלית לא תצליח לחסל!", הוסיפו בוועד העובדים.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.