המלחמה על הקול הרוסי: רמון ולבני סייעו בהקמת מפלגה שצפויה לקחת קולות מליברמן

 
עודכן 21:45 07/12/2012

אתמול נסגרו רשימות המפלגות לקראת הבחירות לכנסת ה-19 וממש בדקה האחרונה נרשמה מפלגה בשם "הישראלים". העומד בראשה הוא דוד קון, מגיש בכיר ופופולרי בערוץ 9, המוכר מאוד בקרב הציבור הרוסי. מאחורי הקמתה של המפלגה נמצאים רמון ולבני שמקווים שבעזרת הפופולריות של קון הם יצליחו להעביר חלק ממצביעי ישראל ביתנו ובכך אולי לחזק את גוש המרכז-שמאל מול רשימת הליכוד ביתנו

 
 
 
 
 

(2:01 דקות)

המלחמה על הקול הרוסי: אתמול (חמישי) הסתיימה ההרשמה של המפלגות לקראת הבחירות לכנסת ה-19 בעוד פחות מחודשיים. בין כל המפלגות המוכרות נרשמה ממש ברגע האחרון גם מפלגה קטנה בשם "הישראלים". המפלגה אולי קטנה אבל הסיפור מאחוריה ממש לא.

 

בראש המפלגה עומד דוד קון, מגיש בכיר בערוץ 9, המשדר לציבור הרוסי. קון הוא דמות פופולארית ביותר בקרב הציבור הרוסי בישראל, מעין יאיר לפיד של המגזר הרוסי. מי שסייעו והיו מעורבים בהקמת המפלגה הם חיים רמון ויושבת ראש מפלגת התנועה, ציפי לבני.

 

השניים סייעו למפלגה בראשות קון לקום מתוך כוונה כי הפופולריות שלו עשויה למשוך אליו מצביעים מקרב קהל המצביעים הרוסי שהתכוון להצביע עבור מפלגת ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן. לבני ורמון מקווים כי אולי מצביעי ליברמן שהתאכזבו מעט מהחבריה לנתניהו ולליכוד, יראו ב"ישראלים" כאופציה חלופית.

 

מספר שלוש ברשימה של קון הוא הפרשן הפוליטי של ערוץ 9 ונדמה שממש כל הערוץ מעורב בהקמת הרשימה, אפילו המנכ"ל. אם אכן תצליח המפלגה לקחת קולות מישראל ביתנו היא אמורה לפעול בתיאום עם גוש המרכז, אותו מקווים רמון ולבני שתוביל מפלגת התנועה.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.