אלוף פיקוד דרום טל רוסו: "מופתע מהשקט המהיר שהגיע אחרי המבצע"

 
עודכן 17:03 27/11/2012

כמעט שבוע לאחר סיומו של מבצע "עמוד ענן" התייחס אלוף הפיקוד לתוצאות המהלך ואמר כי על פי ההערכות "בין 90 ל-95 אחוזים מהרקטות ארוכות הטווח של חמאס חוסלו". רוסו התייחס גם לאירועים שהתרחשו מאז הוכרזה הפסקת האש: "קשה לזהות מה זו התארגנות ומה זה העברת אמל"ח, אך נדע לתת ביטחון לתושבי הדרום"

 
 
 
 
 

אלוף פיקוד הדרום, טל רוסו, התייחס היום (שלישי) לתוצאות מבצע "עמוד ענן" ברצועת עזה ואמר כי בעקבות המהלך הושגה "הרתעה חזקה מאוד". רוסו אמר כי מדובר בשינוי קיצוני וכי בשטח עצמו יש שקט מוחלט מאז נכנסה הפסקת האש לתוקפה ביום רביעי שעבר.

 

"למרות צהלות השמחה בעזה גם הם מבינים שחמאס והג'יהאד הפלסטיני נפגעו חזק מאוד", הסביר רוסו במסיבת עיתונאים בבאר שבע. "בשטח עצמו יש שקט מוחלט. לא ראינו את זה בשום מבצע ושם סבב כוחות", הוא אמר.

 

 
רוסו וגנץ בדרום. "יש שקט מוחלט"
רוסו וגנץ בדרום. "יש שקט מוחלט" צילום : דובר צה"ל
 

"הכלים שנדרשו הופעלו כדי להגיע להישגים שנקבעו מראש", הוסיף. בהמשך דבריו התייחס אלוף הפיקוד למצב השורר בגבול הרצועה מאז נכנסה לתוקפה הפסקת האש. "כוחות צה"ל עוברים מטרור להתמודדות של הפרות סדר", הוא אמר.

 

לדבריו, פיקוד הדרום המליץ על פעולה קרקעית שתהיה מוגבלת, אולם בצה"ל חששו ממהלך שכזה. "על פי ההערכות בפיקוד דרום בין 90 ל-95 אחוזים מהרקטות ארוכות הטווח של חמאס חוסלו", הסביר רוסו.

 

בתוך כך, תת-אלוף יוסי בכר, ששימש עד לאחרונה כמפקד אוגדת עזה, מונה היום לשמש כנציג צה"ל מול הצבא והמודיעין המצרי המתווך בשיחות העקיפות מול חמאס.   

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.