מיקי חיימוביץ' - מהדסק לקידום הצמחונות: "החדשות היו לי לזרא"

 
עודכן 20:50 26/11/2012

אחרי שמיקי חיימוביץ' עזבה את אולפן החדשות היא התפנתה לקדם את הקמפיין של "יום שני ללא בשר" - יום אחד של צמחונות למען כדור הארץ. היורשת מאחורי השולחן, תמר איש שלום, יצאה איתה למסע בדרכים ושמעה ממנה על ההחלטה להיות טבעונית ("הבנתי שאי-אפשר לעשות את ההפרדה"), על השאיפה ("12% ירידה בצריכת הבשר בישראל תוך חמש שנים") ועל החיים שאחרי שהאור כבה: "אני עדיין נורא זהירה, שאנשים לא ידעו מה אני חושבת"

 
 
 
 
 

ביום שאחרי שעזבה את אולפן החדשות בפעם האחרונה, התפנתה מיקי חיימוביץ' לעסוק בנושא שקרוב באמת ללבה - קידום הצמחונות. כשהיא מובילה את קמפיין "יום שני ללא בשר" בניסיון לקדם יום אחד בשבוע בו הישראלים יוותרו על מנת הבשר היומית שלהם, היא מסתכלת גם לאחור ומודה: "לא מתגעגעת אפילו לא לדקה".

 

"העיסוק בנושא הזה, בתחום הזה, באקטואליה, היה לי לזרא", מספרת יחימוביץ' ביום בדרכים עם מחליפתה, תמר איש שלום. "יכול לעבור יום שלם שאני ממש לא מסתכלת אפילו באינטרנט ויש ימים שאני לא רואה אותך".  

 

 

לפני 22 שנה החליטה יחימוביץ' להפוך לצמחונית ולפני חודשיים הפכה לטבעונית. "בשנה האחרונה נחשפתי גם לאכזריות בתעשיית החלב והביצים והחלטתי שאני לא יכולה לעשות את ההפרדה הזאת".

 

עתה, בעזרתם של מסעדנים וחברות במשק, היא מנסה להוציא מהמטבחים את הבשר ליום אחד. "'מיטלס מאנדיי' הוא קמפיין בין-לאומי. בעצם, הקריאה היא: הפחיתו את צריכת הבשר כדי להיות בריאים יותר וגם כדי שהעולם יהיה בריא יותר", מסבירה יחימוביץ'. "אנחנו לא רוצים להטיף, אלא לנסות להסביר להם. אני חושבת שאם אני אסביר לך, שאם את ועוד כל הישראלים האחרים יימנעו יום אחד מבשר, זה כאילו שאנחנו הורדנו חצי מיליון מכוניות מהכביש. יש לי הרגשה שזה כן ישכנע".

 

יחימוביץ' מסבירה: "ב-50 השנים האחרונות, צריכת הבשר בעולם עלתה פי 10. כל גידול בעלי החיים הפך לתעשייתי והמשמעות האקולוגית מתחילה בשטח שצריך כדי לגדל את עדרי הבקר המים שצריך - כדי לגדל קילו בשר משתמשים בפי 15 יותר מים מגידול קילו חיטה - כשאוספים את כל זה, ההפחתה הזאת היא מאוד משמעותית בעולם".

 

עכשיו, כשהפרויקט נמצא בנקודת הזינוק וכבר זוכה להיענות מצד גופים שונים במשק ושפים, יחימוביץ' לא מפחדת לחלום על השגת יעדים שאפתניים. "לפני כמה חודשים התפרסם מחקר בארצות הברית ולפי הנותנים ירידה 15% בצריכת הבשר בחמש שנים האחרונות. אם בעוד כמה שנים נראה ירידה כזאת אני חושבת שזה יהיה הישג".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.