לראשונה מאז עופרת יצוקה: משק לשעת חירום הוכרז בדרום

 
עודכן 10:40 15/11/2012

השר להגנת העורף וראש הממשלה סיכמו על הפעלת הגוף המופקד על מניעת שיבושים בפעולת המשק האזרחי בזמן מלחמה - בטווח של עד 40 ק"מ מעזה. המשמעות היא שהרשויות המקומיות, משרדי הממשלה, בתי חולים, מרפאות, מערך התחבורה, בנקים ומפעלים שהוגדרו על ידי המדינה כחיוניים ימשיכו לפעול

 
 
 
 
 

נערכים לימים ארוכים של לחימה: השר להגנת העורף, אבי דיכטר, הורה הבוקר (חמישי) על הפעלת משק לשעת חירום וריתוק הגופים החיוניים למשק למקומות העבודה. דיכטר נפגש הלילה עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לאחריה הורה השר להגנת העורף על הפעלת משק לשעת חירום - בטווח של עד 40 קילומטרים מרצועת עזה. זו הפעם הראשונה מאז מבצע עופרת יצוקה בתחילת שנת 2009 שמצב מסוג זה מופעל.

 

המהלך תואם עם שר האוצר יובל שטייניץ ושר התמ"ת שלום שמחון. מטרת הקמת הגוף המיוחד היא למנוע במידת האפשר שיבושים ונזקים למשק האזרחי בזמן מלחמה ושעת חירום, ולאפשר קיום שגרת חיים תקינה ככל הניתן לאוכלוסייה הנמצאת בעורף.

 

 
תושבי נתיבות נערכים ללילה במקלט במבצע "עמוד ענן". עובדי מפעלים חיוניים ידרשו להגיע לעבודה
תושבי נתיבות נערכים ללילה במקלט במבצע "עמוד ענן". עובדי מפעלים חיוניים ידרשו להגיע לעבודה צילום : רויטרס
 

המשמעות של משק לשעת חירום היא חיוב כל הגורמים החיוניים לרציפות התפקודית ולמתן השירותים לאוכלוסייה להמשיך לפעול גם לאור ההנחיות הקיימות של פיקוד העורף. מדובר על הרשויות המקומיות, משרדי הממשלה, בתי חולים, מרפאות, מערך התחבורה, בנקים ומפעלים שהוגדרו על ידי המדינה כחיוניים.

 

לצורך כך חתם שר התמ"ת על צו המאפשר גיוס עובדים במפעלים למתן שירותים קיומיים, באזור שחלה עליו ההכרזה של שר הביטחון בדבר מצב מיוחד בעורף. הצו יאפשר לגייס עובדים במפעלים במידה שיהיה צורך לכך, כלומר עובד שיגויס מכוח הצו יהיה מחויב להתייצב למקום העבודה.

 

שר האוצר: לאפשר ארכה בתשלומי מס לתושבי הדרום

במקביל, שר האוצר, יובל שטייניץ, כינס הבוקר את הנהלת משרד האוצר לדיון חירום בעקבות המצב בדרום. הוא הורה לראשי המשרד לנקוט כל האמצעים על מנת לתמוך בתושבי הדרום. בין היתר, ניתנה הוראה למנהל רשות המיסים לאפשר ארכה לתושבי הדרום בתשלומי המיסים התקופתיים שלהם כגון מע"מ, מקדמות מס הכנסה, וניכוי מס הכנסה.

 

כמו כן, על פי הנחיית שר האוצר צוותי מס רכוש פועלים ביישובי הדרום באופן מתוגבר, ובמידת הצורך ימשיכו בפועלם ככל שיידרש.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.