הכירו: נמל התעופה המפואר שיוקם סמוך לאילת

 
עודכן 21:26 21/10/2012

בעוד כחודש תחל בנייתו של נמל תעופה חדש בתמנע. בניגוד לנמל התעופה הפועל באילת, הנמל החדש יאפשר נחיתה והמראה של מטוסים גדולים מכל העולם ויגביר את התיירות באזור. "יהווה שדה תעופה אלטרנטיבי להנחתת מטוסים בנתב"ג", אמר שר התחבורה ישראל כץ

 
 
 
 
 

(02:01 דקות)

הכירו את נמל התעופה החדש על שמם של אילן ואסף רמון, שיוקם בתמנע הממוקמת כ-18 קילומטרים מהעיר אילת. בפרויקט הענק הושקעו כמיליארד ו-700 מיליוני שקלים הממומנים על ידי מכירת שטחי נדל"ן סמוכים. נמל התעופה החדש יאפשר למטוסים רחבי גוף מכל העולם לנחות סמוך לאילת, והוא צפוי להגביר את התיירות בעיר הנופש הדרומית.

 

בעוד כחודש יחלו העבודות לבניית שדה התעופה בו צפויים להיות מסלולי נחיתה והמראה בגדול של שלושה קילומטרים, בדיוק כמו בנמל התעופה בן גוריון. במתחם הגדול תוקם תחנת רכבת, וגם דיוטי פרי וטרמינל מפוארים צפויים להיבנות בו. כחלק מהפרויקט, תוארך גישתו של כביש הערבה עד לאילת.

 

נכון להיום קיים באילת נמל תעופה קטן ומקרטע שאינו מאפשר נחיתת מטוסים גדולים. במלחמת התיירות עם עקבא וחופי סיני, יש חשיבות גדולה להקמת נמל תעופה בסדר גודל כזה. בנוסף, בימים של ערפל ובעיות אחרות בנמל בן גוריון, הנמל החדש ישמש תחליף ראוי.

 

שר התחבורה, ישראל כץ, גאה בפרויקט החדש. "אבן פינה הונחה במקום כבר ארבע או חמש פעמים ודבר לא קרה. כשנניח את אבן הפינה בפעם הבאה, הפרויקט ייצא אל הדרך", אמר כץ. הנמל החדש יהווה גם שדה תעופה אלטרנטיבי להנחתת מטוסים בנתב"ג, והוא יאפשר לכל סוגי המטוסים מהעולם לפעול בו", הוסיף כץ.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.