ש"ס הודיעה על הנהגה משולשת, דרעי: "ניצחון לכולם"

 
עודכן 02:02 18/10/2012

בתום פגישה שנערכה בביתו של הרב עובדיה יוסף, הוצגה השלישייה שתקבל את הנהגת התנועה: דרעי, ישי ואטיאס. המפלגה תרוץ לבחירות ללא יושב ראש. דרעי, שחוזר לש"ס אחרי 12 שנה: "שמח להיות פה", ישי: "אריה, חזרת הביתה"

 
 
 
 
 

(4:40 דקות)

עכשיו זה רשמי - הנהגה חדשה בש"ס: בתום פגישה ארוכה שנערכה בביתו של הרב עובדיה יוסף, הודיעה אמש (רביעי) התנועה רשמית כי היא תונהג לקראת הבחירות על ידי שלושה אישים: אריה דרעי, שישוב למפלגה, והשרים אלי ישי ואריאל אטיאס. בנוסף, למפלגה לא ימונה יושב ראש.

 

על פי הדיווח באתר "כיכר השבת", מועצת חכמי התורה של ש"ס התכנסה והוציאה את ההודעה הרשמית. בפגישה שנערכה בביתו של הרב עובדיה נכח גם אריאל אטיאס, ובתום הסאגה הארוכה הוצגה השלישייה שתנהיג את ש"ס בתקופה הקרובה.

 

"אני שמח לחזור היום הביתה", אמר אריה דרעי בתום ההכרזה. "אני עושה את המהלך הזה בשמחה גדולה. אחרי 12 שנה אנחנו הולכים בכוחות משותפים יחד. אני מאושר שאנחנו נמצאים כאן, וזה בזכות מועצת חכמי התורה שניווטה את הכל בחוכמה ובסבלנות. זה היה דבר כמעט בלתי ייאמן".

 

דרעי המשיך: "יש לנו הרבה משימות לפנינו. אנחנו רוצים להצליח, ביחד עם כל הציבור הספרדי. אני מבקש להודות לאלי ישי שנשא בעול בצורה מכובדת במשך השנים, הוא הצליח לנווט את הספינה למרות גלים סוערים. כשהרב עובדיה ביקש לחזור, לא הייתי יכול לסרב. זה ניצחון לכולם: לתנועה, לחכמים ולעם ישראל". 

 

 
אלי ישי, אריה דרעי ואריאל אטיאס. "הולכים בכוחות משותפים"
אלי ישי, אריה דרעי ואריאל אטיאס. "הולכים בכוחות משותפים" צילום : קובי הר צבי, 'בחדרי חרדים'
 

ישי: "אריה, חזרת הביתה"

אחרי דרעי הגיע אלי ישי כדי למסור הצהרה לתקשורת. "בשעה טובה, אריה, אתה חוזר היום הביתה", בירך ישי. "זהו רגע חשוב. אל מול עינינו עומדת טובת כלל ישראל, הציבור והשכבות החלשות. כשש"ס מאוחדת, זה יביא יותר מנדטים. החוט המשולש לא במהרה ינתק".

 

"אנחנו נצא למערכה חשובה, קריטית, שלא היתה מעולם במדינת ישראל", טען ישי. "האחדות הזאת תביא ברכה לעם ישראל בכל המישורים. כשיש אחדות, יש ברכה. תהיה סיעתא דשמיא. יש לנו הישגים מרשימים מאז הוקמה ש"ס ועד הלום. נהיה כאיש אחד בלב אחד, תחת הנהגת מרן הרב עובדיה ומועצת חכמי התורה".

 

מוקדם יותר אתמול התקיימה פגישה בין דרעי לבין המנהיג של הש"ס, הרב עובדיה יוסף, שפנה לדרעי בבקשה אישית והפציר בו: "בשבילי, ותר על תפקיד היושב ראש". דרעי חוזר למפלגה 12 שנים לאחר שעזב אותה בעקבות כניסתו לכלא, והוא ירשום סגירת מעגל מבחינתו.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.