הבנק החברתי הראשון לישראל: יוזיל עמלות וישתף רווחים עם בעלי החשבונות

 
עודכן 22:17 14/10/2012

קשה למצוא בסניפי הבנקים לקוחות מרוצים. הן מפני גובה העמלות היקר והן מפני תחושת הגזל שלעתים חשים בעלי החשבונות. באחרונה אישר המפקח על הבנקים לפתוח את הבנק, למרות שעדיין לא ברור מאין תגיע יציבותו הפיננסית

 
 
 
 
 

(2:14 דקות)

מה היה קורה לו יכולתם להגיד את דעתכם באשר להחלטות העסקיות של הבנק לו אתם שייכים? או מה אם במקום להעלות עמלות ולקצץ בעובדים, יורידו לכם את עמלת השורה ואיש לא יפוטר? קבוצה של יזמים ישראלים עובדים בימים אלה בדיוק על תכנית כזו, שצפויה לקרום עור וגידים בעוד שנה וכבר קיבלו את אישורו של המפקח על הבנקים.

 

מהתכנית העסקית שהגישו יוזמי הבנק חברתי למפקח על הבנקים, עולה כי כל לקוח יקבל מניה וישתתף בהצבעות של הבנק. כמו כן, הרווחים שיצטברו בקופה ישמשו להוזלת העמלות, וגם רוב הפעולות יבוצעו באינטרנט להוזלת העלויות. בנוסף, שכר המנכ"ל יהיה פי 8 מהשכר של העובד הזוטר ביותר ויסתכם בערך ב-40,000 שקלים לחודש.

 

כדי להפריך את השאלות בדבר איתנותו הפיננסית של בנק שכזה, דורון שורר מיוזמי הבנק החברתי, אומר כי הבנקים באירופה ובארה"ב העובדים על פי מודל זה הם החזקים ביותר. "הגיע זמן להקים בנק חברתי שישרת מגזר משקי הבית במחיר סביר. כל הרווחים יתחלקו בין בעלי המניות לבעלי החשבונות", אמר שורר.

 

יואב להמן, המפקח על הבנקים לשעבר, סבור כי הכנסת בנק שכזה, בהחלט עלול לעורר את התחרות בבנקים. "יש כאן סיכוי לשפר את התחרות בתחום הבנקאות הקמעונאית, אנחנו עדיין לא יודעים אם הציבור בשל לקבל מערכת כל כך מתוחכמת", אמר להמן בשיחה עם חדשות 10.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.