עוצר נשימה: לופט מעוצב ביפו

 
עודכן 08:20 06/10/2012

אורווה מימי הבריטים ששימשה את בעליה כמחסן ולאחר מכן נגריה, הפכה בעזרת מעצבת עם חוש אומנותי ללופט מדהים השומר על רוח העבר בשילוב של נגיעות מודרניות

 
 
 
 
 

מעצבת הפנים, אביב קופלר מ 72 גג"-עיצוב ושיפוץ בזמן שיא", התבקשה לעצב לופט מדהים על צוק הנושק לחוף הים של יפו. הצוק נוצר, לאחר שהבריטים, ניסוי לייבש את הים וחצבו ארבע אורוות של סוסים, ליד בית הכנסת. לימים נבנו מעל האורוות דירות מגורים. כל בעל דירה קיבל "אורווה", ששימשה אותו כמחסן.

 

לופט זה בנוי מכורכר ,עם קשתות הנישאות לגובה 5.8 מטר על שטח של 62 מ"ר וכולל גם גלריה שנבנתה לא מזמן בשטח של 24 מ"ר. הוא שימש כנגריה במשך 30 שנה ולאחר מכן כמחסן לריהוט הודי. בסופו של דבר הוחלט להסב את המקום למגורים ובראשונה הוכנסו חשמל ואינסטלציה למקום.

 

 
הלופט מהחזית
הלופט מהחזית צילום : אביב קופלר
 

 

 
חלל מגורים לפני ואחרי
חלל מגורים לפני ואחרי צילום : אביב קופלר
 

אמבטייה מברזל

הגלריה הוסבה לחדר שינה ובתוכה אמבטיית יציקת ברזל, שעומדת על רגליים(כ-100 ק"ג) ועברה שיפוץ רציני מאד. נמצאו סורגי חלונות מבתים, שפורקו והפכו למעקה לגלריה בתוספת סורגים המשמשים כמתלה לסירים במטבח.

 

בקומת הכניסה נבנה חדרון למקלחון, כיור ואסלה. הכיור הוא למעשה קערת אמייל עם ברז משוק הפישפשים שנצבע בזהב. הכיור עומד על ארון הודי, שצויר ונצבע על ידי אביב.

 

 

 
אמבטיה שעברה שיפוץ
אמבטיה שעברה שיפוץ צילום : אביב קופלר
 

 

 
גלריה לפני ואחרי שיפוץ
גלריה לפני ואחרי שיפוץ צילום : אביב קופלר
 

 

 
חדר רחצה לפני ואחרי
חדר רחצה לפני ואחרי צילום : אביב קופלר
 

מטבח ישן שחודש

המטבח נבנה מארונות ישנים וקיימים, ארון כלים גדול נחלק לשניים, כאשר החלק העליון משמש כבר ועל החלק התחתון הוכנס משטח נירוסטה עם כיור.

 

 

 
מטבח מארונות ישנים
מטבח מארונות ישנים צילום : אביב קופלר
 

  

 
ארון כלים גדול
ארון כלים גדול צילום : אביב קופלר
 
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.