כתובות נגד ישו על כנסייה בירושלים, פרס: "סותר את היהדות"

 
עודכן 11:13 02/10/2012

חודש לאחר השחתת מנזר השתקנים בלטרון, אלמונים ריססו "תג מחיר" וכתובת בגנות ישו בכנסיית דורמציון בעיר הבירה. "נבדק האם יש קשר לאירוע הקודם ולאירועים נוספים", סיפר קצין במשטרת ירושלים, שהקימה צוות חקירה מיוחד. נשיא המדינה גינה בחריפות ואמר כי "אסור להשלים עם תופעה זו. היא סותרת את הדת ופוגעת פגיעה קשה בישראל"

 
 
 
 
 

כתובות נאצה רוססו הלילה (שלישי) בכנסיית "דורמציון" בירושלים. אלמונים הגיעו לכנסיה וריססו בין היתר את הכתובת "תג מחיר", וכתובת בגנות ישו. המשטרה פתחה בחקירה ומחפשת אחר חשודים במעשה.

 

כנסיית דורמיציון שייכת למסדר הבנדיקטיני והיא ממוקמת על הר ציון בירושלים. הכנסייה ניצבת במקום בו נרדמה אמו של ישו, מרים, ומכאן פירוש שמה בלטינית. בשנת 1998 הוחלף שם הכנסייה על ידי המסדר הבנדיקטני ל'האגיה מריה סיון'.

  

נשיא המדינה, שמעון פרס, גינה את האירוע בחריפות. "אסור שיהיו בקרבנו פעולות תג מחיר, אנו עם של אמונה ומצווה. פעולת תג מחיר סותרת את הדת היהודית ופוגעת פגיעה קשה בישראל", הוא אמר בביקור בסוכת הרב הראשי האשכנזי, יונה מצגר.

 

"אסור לפגוע בקודשי עמים ודתות! יש לגנות בחריפות את פעולות תג מחיר הן בקול רם והן במעשה", קרא הנשיא. הרב מצגר הצטרף לגינוי ואמר כי מי שריססו את הכתובות "הם לא מתקני עולם הם מעוותי עולם". "ההשלכות הן חמורות, זו טעות טרגית של אנשים הלוקחים את החוק לידיים", ציין מצגר.

 

מפקד מרחב דוד: "נעשה מה שצריך כדי להגיע למשחיתים"

מקרה שני בתוך פחות מחודש של השחתת מוסד נוצרי
מקרה שני בתוך פחות מחודש של השחתת מוסד נוצרי צילום: שלום עכשיו

מפקד מרחב דוד של המשטרה, ניצב משנה משה ברקת סיפר כי צוותי משטרה הגיעו לכנסייה ופתחו בחקירה ראשונית. הוא הוסיף כי מפקד המחוז הורה על הקמת צוות חקירה מיוחד והעביר את הטיפול בתלונה ליחידה המרכזית. "נבדק אם יש קשר לאירוע הקודם במנזר השתקנים ולאירועים נוספים", ציין נצ"מ ברקת. 

 

"אנחנו נעזרים גם באמצעים טכנולוגיים כדי למצוא את המשחיתים. מהתדרוך פה אני יוצא למפגש עם הכומר וגם להם נסביר את החומרה שאנו רואים במעשה", הוא אמר. "נעשה כל מה שצריך על מנת להגיע למי שריסס את הכתובות הללו", הבטיח ברקת. 

 

לפני חודש: "ישו קוף" על מנזר בלטרון

זהו המקרה השני בתוך פחות מחודש שבו אלמונים מפנים את זעמם כלפי האוכלוסייה הנוצרית. בתחילת חודש ספטמבר הגיעו אלמונים למנזר השתקנים בלטרון והציתו את דלת הכניסה.

 

הם ריססו על קיר המנזר כתובות בשם מספר מאחזים, בהם גם מגרון אשר פונה ימים ספורים לפני כן. בנוסף, נכתבו כתובות נגד הדמות הקדושה ביותר עבור הנוצרים - ישו. "ישוע קוף", כתבו המשחיתים.

 

דובר המשטרה, מיקי רוזנפלד, אמר בתגובה למעשה כי המשטרה פתחה בחקירה מיוחדת. השוטרים פתחו בחקירה ובדקו אם אכן מדובר בפעולת נקמה על פינוי מאחזים או שמדובר באירוע של גורמים חרדיים קיצוניים.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.