הצצה לאימונים של לוחמי דובדבן שמתכוננים לאינתיפאדה שלישית

 
עודכן 21:36 18/09/2012

המראות של פלסטינים אשר מחו בשבועיים האחרונים על יוקר המחייה ברשות הפלסטינית הזכירו מראות נשכחים מהאינתיפאדה נגד ישראל. אולם בצללים, יחידת המסתערבים ממשיכה להתכונן לכל מצב שעלול להתלקח ביהודה ושומרון, כמו גם להמשיך במעצרים של מבוקשים בשטחים, ביניהם את משוחררי עסקת שליט שחזרו לטרור ורוצחי משפחת פוגל באיתמר

 
 
 
 
 

(12:01 דקות)

מאז נחשפה יחידת דובדבן בכתבה של מוטי קירשנבאום במהדורת יומן לפני קרוב ל-20 שנה, הילה עוטפת את ראשיהם של לוחמי המסתערבים, הנטמעים בתוך האוכלוסיה הפלסטינית ובשקט ובמחשכים מהווים את קו החזית בפעילות השטח מול מחבלים בשטחי יהודה ושומרון.   

 

מפקד היחידה, סא"ל ש' מבית שאן, בכלל חלם להיות שחקן תיאטרון עד שנחשף ליחידה בכתבתו של קירשנבאום ומאז לא הסתכל לאחור. "היחידה ענתה לי על כל מה שחלמתי, אבל פה לא מחכים למחיאות כפיים מהקהל. המחיאות כפיים זה המעצר וסיכול הפיגוע - זה הסיפוק האדיר", אמר סא"ל ש'.

 

"השטח ומהמציאות משתנה, המבוקשים נהיים מתוחכמים יותר, אסור לנו להיות מופתעים אלא להיות צעד אחד קדימה בחשיבה", הוסיף ש'. " ההבדל בין 1995 2012 זה יותר מורכב, זה אחרת. פעם חמוש משמעו היה מחבל. היום יש אנשי שמירה פלסטינים. העולם הפך לצבעוני לא שחור ולבן".

 

בין היתר, היחידה מוגדרת ככזאת שאחראית על השקטת מפלס האלימות בשטחים אם תפרוץ אינתיפאדה חדשה. אולם בפעילות השוטפת הלוחמים אחראיים על מעצרם של רוצחי משפחת פוגל מאיתמר דאשתקד, וכבר עצרו מעל ל-10 ממשוחררי עסקת שליט שחזרו לטרור. הלוחמים טוענים כי הם אינם מתוסכלים משחרור המחבלים שתפסו. "בתור לוחם אתה מנסה להסתיר את זה. אתה לא נותן לעצמך להיכנס למקום האישי הזה", אומר קצין ביחידה.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.