נסראללה הגיב לסרט על מוחמד: "ישראל רוצה שהמוסלמים יהרגו נוצרים"

 
עודכן 23:56 16/09/2012

מזכ"ל חיזבאללה הפנה אצבע מאשימה כלפי ישראל וטען כי היא זו שעומדת מאחורי הסרט "תמימות האסלאם". "הפגיעה במוחמד מסוכנת יותר מהניסיון להצית את הר הבית. מי שעשה זאת חייב להיענש", הוא אמר בנאום שהועבר בשידור חי. הוא קרא לארצות הברית לחוקק חוק המונע פגיעה בקוראן

 
 
 
 
 

מאשים את ישראל: מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, הגיב אמש (ראשון) לראשונה לסרט בו הוצג הנביא מוחמד באור שלילי והצית מהומות בקרב העולם המוסלמי. "ישראל רוצה לראות מוסלמים תוקפים נוצרים, הורגים אותם ושורפים את הכנסיות שלהם. למרבה המזל, המוסלמים הפנו את הזעם שלהם כלפי ארצות הברית וישראל", אמר נסראללה, שהאשים את ישראל כמרוויחה הגדולה מהפצת הסרט.

 
חסן נסראללה. "עלינו לדאוג שמקרים כאלה לא יקרו שוב"
חסן נסראללה. "עלינו לדאוג שמקרים כאלה לא יקרו שוב" צילום: רויטרס

לדבריו, העלבת האסלאם ברמה כזו היא דבר מסוכן. "זה אפילו יותר מסוכן מהעת בה ניסו להצית את מסגד אל-אקצה. אם אנחנו נשאר בשקט, אנחנו נעביר את המסר הלא נכון לישראלים, שהם יכולים להרוס את אל-קאצה ואנחנו לא נעשה כלום", ציין מזכ"ל חיזבאללה. הוא הוסיף כי אסור למוסלמים לאפשר למי שעומד מאחורי הסרט להשיג את מטרותיו.

 

"הסרט הזה הוכן על ידי ישראלים או יהודים, אולם הוא הופל על כתפיהם של כמרים נוצרים וקופטים. מי שעומד מאחורי הדבר, בעיקר ארצות הברית, חייב להיענש", איים נסראללה. הוא קרא לממשל בוושינגטון לדאוג לכך שהפצתו של הסרט תיעצר, ולהעניש את מי שהעליב את האסלאם. "עלינו לדאוג שמקרים כאלה לא יקרו שוב. זה לא מספיק למחות ולחזור הביתה", הוא זעק.

 

"הקונגרס האמריקני חוקק חוק שהפך את האנטישמיות לפשע, אז למה הוא לא עושה את אותו הדבר כלפי שאר הדתות?", שאל נסראללה. הוא קרא למדינות המוסלמיות בעלות הנציגויות בארצות הברית לפעול כדי שחוק כזה אכן יכונן.

 

ראש ממשלת מצרים: המפגינים קיבלו כסף

ברחבי העולם נרגעו היום מעט ההפגנות נגד נציגויות ארצות הברית בעקבות הסרט. ראש ממשלת מצרים, מוחמד קנדיל, סיפר היום כי מחקירות עצורים במהומות בקהיר עולה כי חלק מהם קיבלו תשלום עבור השתתפותם במפגני הזעם. בראיון לרדיו BBC בערבית, הדגיש קנדיל כי הרשויות במדינה מנסות לאתר את העומדים מאחורי ההפגנות שהובילו לעימותים קשים עם כוחות הביטחון ומול הממשל בוושינגטון.

 

לדברי קנדיל, עד כה נעצרו כ-400 בני אדם בחשד למעורבות בהפרות הסדר האלימות מול ובסביבת שגרירות ארצות הברית בקהיר בימים האחרונים. הוא ציין כי ישנו מידע ודאי שלפיו כמה מפגינים קיבלו כסף כדי להפגין מול השגרירות האמריקנית בקהיר נגד הסרט האנטי-אסלאמי.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.