המתעמלת האמריקנית: הבחירה ב"הבה נגילה" – מחאה על ההתעלמות מהרצח במינכן

 
עודכן 18:40 08/08/2012

אלי רייזמן, שזכתה אתמול במדליית זהב בתרגיל הקרקע, חשפה את הסיבה לבחירה השיר הלא שגרתי. "אני רק יכולה לדמיין כמה זה כאב למשפחות ולחברים של הנרצחים", הסבירה בת ה-18

 
 
 
 
 

נקמה קטנה: המתעמלת האמריקנית, אלי רייזמן, זכתה אתמול במדליית זהב בתרגיל הקרקע באולימפיאדה. היא עשתה זאת לצלילי מנגינה מאד מוכרת בישראל אבל גם מאד לא שגרתית באולימפיאדה - "הבה נגילה". היום (רביעי) היא הסבירה בראיון ל"ניו יורק פוסט" מדוע בחרה בשיר הזה.

 

לדברי רייזמן היא עשתה זאת לזכרם של י"א הספורטאים הישראלים שנרצחו בכפר האולימפי במינכן בשנת 1972. "אני רק יכולה לדמיין כמה זה כאב למשפחות ולחברים של הנרצחים", הסבירה רייזמן בת ה-18.

 

 
המתעמלת האמריקנית אלי רייזמן ומדליית הזהב. "כיהודיה היה לי חשוב"
המתעמלת האמריקנית אלי רייזמן ומדליית הזהב. "כיהודיה היה לי חשוב" צילום : רויטרס
 

היא הוסיפה כי מעבר לכך החליטה לרקוד לצלילי "הבה נגילה" על מנת למחות נגד ההתעלמות של הוועד האולימפי מהאירוע, והדחייה החוזרת ונשנית של בקשות ישראל לעמוד לדקת דומייה בטקס הפתיחה של המשחקים.

 

"אני יהודיה, זו הסיבה שבחרתי במוזיקה הזו. רציתי משהו שהקהל יוכל למחוא איתו כפיים, במיוחד כאן בלונדון", הוסיפה רייזמן. היא הסבירה כי נהנתה מאד לשמוע את הקהל מוחא כפיים.

 

בתום התרגיל הייתה רייזמן בהלם כשהשופטים הכריזו על הציון שלה - 15:600, והעניקו לה את המקום הראשון. בכך היא הפכה למתעמלת האמריקנית הראשונה בהיסטוריה שזוכה במדלית זהב אולימפית בתרגיל הקרקע.

 

 
רייזמן. האמריקנית הראשונה שזוכה בזהב אולימפי בתרגיל הקרקע
רייזמן. האמריקנית הראשונה שזוכה בזהב אולימפי בתרגיל הקרקע צילום : רויטרס
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.