המיליונרים הגדולים מיחידות העילית – בוגרי 8200

 
עודכן 16:59 06/08/2012

המגזין הכלכלי פורבס ישראל פרסם את דירוג המיליונרים שיצאו מהיחידות המיוחדות בצה"ל. בעשירייה הראשונה נמצאים ארבעה בוגרים של חיל המודיעין וארבעה טייסים, יוצא שייטת 13 ויוצא סיירת מטכ"ל. בראש הרשימה – מייסד צ'ק-פוינט גיל שוויד, ששירת ב-8200 והונו האישי נאמד ב-1.9 מיליארד דולר

 
 
 
 
 

יחידת 8200 של אגף המודיעין היא "יצרנית המיליונרים" העיקרית של צה"ל. כך קובע היום (שני) דירוג "המיליונרים הגדולים מיחידות העילית של צה"ל" של המגזין הכלכלי פורבס ישראל. בוגרי היחידה תופסים ארבעה מתוך עשרת המקומות הראשונים ברשימה, כששלושה מתוכם נמצאים בחמישייה הראשונה. בעשירייה הראשונה נמצאים גם ארבעה טייסים, בוגר שייטת 13 ובוגר סיירת מטכ"ל.

 
גיל שוויד. הון אישי של כמעט 2 מיליארד דולר
גיל שוויד. הון אישי של כמעט 2 מיליארד דולר צילום: ערוץ 10

את המקום הראשון בדירוג של פורבס תופס בוגר 8200, מייסד חברת אבטחת המידע צ'ק-פוינט גיל שוויד, שהונו האישי מוערך ב-1.9 מיליארד דולר. שוויד ייסד את החברה יחד עם שלמה קרמר, ששירת איתו ביחידה ומדורג במקום הרביעי עם הון מוערך של 500 מיליון דולר.

 

במקום השני נמצא טייס הקרב לשעבר קובי ריכטר, עם הון מוערך של 1.25 מיליארד דולר. ריכטר הוא הבעלים של חברת מדינול, אותה הוא הקים עם אשתו יהודית. החברה פיתחה ומייצרת סטנטים לשימוש קרדיולוג, והכנסותיה נאמדות במאות מיליוני דולרים.

 

מורי ארקין, בוגר 8200, תופס את המקום השלישי בדירוג עם הון מוערך של כמיליארד דולר. ארקין מכר את חברת התרופות אגיס לפריגו תמורת 190 מיליון דולר וכ-10% מהחברה הממוזגת, והיה שותף גם בגרעין השליטה בבזק כשזו נמכרה. את החמישייה הראשונה נועל בוגר שייטת 13, חיים צוף, שמחזיק בכמה שותפויות גז וחברות נדל"ן והונו מוערך בכ-250 מיליון דולר.

 

 
"התמחות הטייסים - לגלות יצירתיות בתוך המסגרת"
"התמחות הטייסים - לגלות יצירתיות בתוך המסגרת" צילום : רויטרס
 

"בוגרי 8200 - יזמים מבריקים, אך בעלי כישורי ארגון וניהול נמוכים"

אל"מ במיל' גדי אמיר, לשעבר פסיכולוג ראשי של צה"ל, אומר כי אינו מופתע מכך שבעשירייה הראשונה מככבים ארבעה יוצאי 8200 וארבעה טייסים, לעומת נציג בודד לשייטת ולסיירת. "בוגרי סיירת מטכ"ל הם פרויקטורים מצוינים הניחנים בנחישות ובדבקות במטרה. הם מצוינים בלקחת אנשים ולומר להם 'אחריי', ואנשים ילכו אחריהם. הבעיה היא שכאשר המשימה מופשטת ורחוקה בדרג המערכתי - כאן הם הולכים לאיבוד", מסביר אמיר.

 

על ההבדלים בין טייסים לאנשי סיירת מטכ"ל, אומר אמיר: "טייסים הם תוצר של תרבות מסודרת שאינה מקבלת אלתורים או חריגה מנהלים. ההתמחות שלהם היא לגלות יצירתיות בתוך המסגרת. בסיירת מטכ"ל, שגם בה כמובן יש תרבות ניהולית, משמעת ונהלים, מלמדים אותך שכאשר אתה יוצא למשימה, אתה לבדך ואתה צריך בסופו של דבר להביא את 'הקרקפת'. איך אתה עושה את זה, זאת כבר הבחירה שלך".

 

ומה יש לאמיר לומר על בוגרי 8200? "הם יזמים מבריקים, אך בעלי כישורי ארגון וניהול נמוכים. הם יצירתיים מאוד וטכנולוגיסטיים מאוד. הם מצוינים בחדשנות ובהמצאת דברים, אבל חלשים למדי בהסתכלות על המערכת השלמה".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.