האש האולימפית תישאר בתוך האצטדיון: "שלא תהיה אטרקציה"

 
עודכן 09:26 30/07/2012

אחרי שבלונדון הביעו תמיהה על כך שהאש האולימפית מוקמה במרכז האצטדיון ולא במקום גבוה הנראה בכל אזור התחרויות, הסבירה הוועדה המארגנת: "לא רצינו שהיא תהפוך למוקד משיכה לתיירים"

 
 
 
 
 

האש האולימפית היא אחד הסמלים המרכזיים של התחרות הנערכת אחת לארבע שנים. עד לתחרויות בלונדון, דאגו כל המדינות המארגנות להציג את האש האולימפית במקום בולט, כך שניתן יהיה לראותה ממקומות שונים במתחם התחרויות. אולם בלונדון החליטו לשבור מסורות והחליטו: האש האולימפית תישאר בתוך האצטדיון המרכזי.

 

 
האש האולימפית בטקס הפתיחה. רק רוכשי כרטיסים יחזו בה
האש האולימפית בטקס הפתיחה. רק רוכשי כרטיסים יחזו בה צילום : רויטרס
 

בטקס הפתיחה שנערך בסוף השבוע האחרון הפתיעו מארגני טקס הפתיחה כשבחרו בשבעה ספורטאים צעירים לנעול את מירוץ הלפיד האולימפי ולהדליק את האבודה המרכזית שתבער עד לנעילת התחרויות. האש האולימפית הודלקה במרכז האצטדיון כשמסביב משתתפי כל הנבחרות מרחבי העולם.

 

כבר ביום שלאחר הטקס, החלו בבריטניה לתהות האם בכוונת המארגנים להשאיר את האש האולימפאית בתוך האצטדיון, או להעבירה ולהציגה במקום בולט. בוועדה המארגנת של התחרויות בלונדון הסבירו כי אין כל כוונה לשנות את המקום של האש האולימפית, וכך רק אלה שרכשו כרטיסים או ישתתפו בתחרויות האתלטיקה באצטדיון האולימפי יזכו לחזות באש האולימפית.

 

בבריטניה דרשו תשובות מהוועדה המארגנת של המשחקים, ואתמול הציג ראש הוועדה, סבסטיאן קו, הסבר להחלטה. לדברי קו, אין כל כוונה לשנות את מיקום האש האולימפית משום שההחלטה על מיקומה התקבלה "כדי שלא להפוך אותה למוקד משיכה לתיירים". עם זאת, נראה כי תגובה זו רק תעורר זעם רב יותר בקרב הבריטים שרוצים להפוך את המשחקים בלונדון לגאוותם.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.