טבח בהקרנת הבכורה של "באטמן" בקולורדו: 12 נרצחו על ידי חמוש

 
עודכן 11:59 20/07/2012

אלמוני חבוש במסיכת גז ביצע ירי קטלני בעת הקרנת הבכורה של הסרט "עלייתו של האביר האפל" בפרבר של העיר דנבר בארצות הברית. "אדם אלמוני התקרב באיטיות למדרגות ופשוט החל לירות באנשים באופן אקראי", סיפר עד ראייה. המשטרה עצרה חשוד במעשה ואובמה אמר: "נביא את האחראי לדין"

 
 
 
 
 

טבח מחריד במהלך צפייה בסרט: אדם שחבש מסיכת גז התפרץ היום (שישי) לבית קולנוע בפרבר של העיר דנבר שבקולורדו והרג ביריות לפחות 12 בני אדם. הוא גם פצע לפחות 50 בני אדם שצפו בהקרנת הבכורה של הסרט "עלייתו של האביר האפל" מסדרת סרטי באטמן.

 
"רבים חשבו שהיריות הן חלק מהסרט"
"רבים חשבו שהיריות הן חלק מהסרט" צילום: צילום מסך, comicbookmovie.com

לדברי תחנת הרדיו המקומית, היורה גם זרק באולם הקולנוע שבפרבר אורורה רימון גז. נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, עודכן במתרחש ואמר כי הוא מחוייב להבאת היורה לדין וכי הוא דואג לשלום הפצועים. "על התושבים להישאר מאוחדים וחזקים במהלך התקופה הקרובה", אמר הנשיא.

 

אובמה הוסיף ואמר: "כמו בכל עת מצוקה, גם עכשיו עלינו לעמוד יחדיו כמשפחה אחת גדולה. נעשה כל שביכולתינו כדי לתמוך בתושבי אורורה בשעתם הקשה".

 

"מדובר באירוע מזעזע", סיפר מפקד תחנת המשטרה המקומית באורורה, דן אוטס. הוא הודיע כי השוטרים הצליחו לעצור חשוד בביצוע המעשה בחניון שמאחורי בית הקולנוע בו בוצע הירי.

 

על פי דובר המשטרה בארצות הברית, החשוד שנעצר הוא אדם בשנות ה-20 לחייו. הוא נשא עליו סכין ואקדח בזמן המעצר, אולם לא ניסה להביע התנגדות לשוטרים שלכדו אותו.

 

"ישבנו באולם, ולפתע אדם אלמוני התקרב באיטיות למדרגות ופשוט החל לירות באנשים באופן אקראי", סיפר לרשת CNN עד ראייה שנכח במקום האירוע. "שמענו משהו כמו 10 או 20 יריות וקולות פיצוצים. אנשים צרחו ואז אמרו לנו שאנחנו חייבים לצאת מהאולם", הוא שחזר. עדי ראייה נוספים ידעו לספר כי הצופים חשבו תחילה שהיריות הן חלק מהסרט.

 

בדיווחים שונים בארצות הברית נמסר כי חלק מהנפגעים בטבח היו ילדים. עדיין לא ברור מה הרקע לביצוע המעשה, אולם מחקירה ראשונית עולה כי מדובר ביוזמה של היורה בלבד וכי אין מעורבים נוספים.

 

זוהי איננה הפעם הראשונה בה העיר קולורדו שבדנבר עדה לרצח המוני. בשנת 1999, שני תלמידים פתחו באש בתיכון באחד הפרברים בעיר. הם הרגו 12 תלמידים ומורה.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.