וייטנאם: סם ההריגה אזל, מאות עונשי מוות נדחו עד להודעה חדשה

 
עודכן 07:54 29/05/2012

מבוכה לכוחות המשטרה במדינה במזרח אסיה: יותר מ-400 אסירים שנידונו למוות זכו להמתקה בעונשם, לאחר שהסם, המיוצר באירופה, אזל מהמאגרים. על-פי ההערכות הסיבה היא התנגדותו של האיחוד האירופי לעונשי מוות

 
 
 
 
 

בשורה משמחת עבור הנידונים למוות בוויטנאם: המשטרה במדינה הודיעה כי מאות אסירים שנידונו לעונש מוות זכו להמתקה בעונשם אחרי שסם ההריגה, המשמש לביצוע עונש המוות, אזל מהמאגרים, ולא ידוע מתי תגיע אספקה נוספת שלו.

 
הייאוש נעשה יותר נוח לנידוני המוות
הייאוש נעשה יותר נוח לנידוני המוות צילום: רויטרס (אילוסטרציה)

על פי דיווח בעיתון מקומי, סגן שר המשטרה בוייטנאם מסר כי בשנה החולפת המשטרה לא הצליחה להוציא אל הפועל יותר מ-400 הוצאות להורג בשל המחסור בסם. לדבריו, תהליך הייבוא של הסם, המיוצר באירופה, מסובך למדי ועונשי המוות ייאלצו לחכות עד להגעתו.

 

סמי ההריגה נכנסו לשימוש בוויטנאם רק בחודש יולי האחרון, במטרה להקל על סבלם של המוצאים להורג, שעד אז עמדו בפני כיתת יורים. גם במדינת אוקלהומה שבארצות הברית, המובילה בעולם בכמות עונשי המוות, נמסר כי מנה אחת בלבד של הסם נותרה במאגרים. על-פי ההערכות, הסיבה המרכזית למחסור היא האיסור שהטיל האיחוד האירופי על מכירת סמים מסוג זה לצורך ביצוע עונשי מוות.

 

על פי דוח של ארגון "אמנסטי", בשנת 2011 נידונו למוות בווייטנאם 23 בני אדם וחמישה אסירים הוצאו להורג. נכון ל-2011, 33 מדינות בעולם עדיין גוזרות עונשי מוות על עבריינים, אולם רק ב-12 מדינות דווח על הוצאתם לפועל. 676 בני אדם הוצאו להורג במהלך שנה זו, לעומת 527 בשנה קודם לכן.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.