אישום: השליך בקבוקי תבערה לבתי מסתננים ו"יצר משרפות"

 
עודכן 11:02 17/05/2012

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד חיים מולא, צעיר בן 20, בגין השלכת מספר בקבוקי תבערי לתוך בתיהם של מסתננים מאפריקה בדרום תל אביב. בחלק מהמקרים הבקבוקים הושלכו לעבר בתים בהם שהו בני אדם, בהם תינוקת. "מעשיו של הנאשם מאופיינים באכזריות", נכתב בבקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים. "רק בדרך נס לא קיפחו בני אדם את חייהם"

 
 
 
 
 

לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגש היום (חמישי) כתב אישום נגד חיים מולא, תושב העיר בן 20, בגין השלכת בקבוקי תבערה לעבר בתיהם של מסתננים זרים בשכונת שפירא. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

 
הבית שנפגע מבקבוק תבערה
הבית שנפגע מבקבוק תבערה צילום: חדשות 10 - צילום מסך

על פי כתב האישום, בסוף חודש אפריל הצטייד מולא בבקבוקי תבערה, שיוצרו מבקבוקי זכוכית. בלילה של 27 באפריל הוא השליך שניים מהבקבוקים אל תוך מסדרון המוביל לדירה ברחוב ישראל סלנט, בה שהו חמישה בני אדם בהם תינוקת, ובקבוק אחד לתוך הדירה עצמה.

 

לאחר מכן, במהלך הלילה, השליך מולא חמישה בקבוקי תבערה נוספים. אחד הבקבוקים, שהושלך לתוך חצר של דירה, הביא לשריפתן כליל של שתי מיטות. בקבוק אחר הושלך לעבר דירה ברחוב מסילת נשרים, וכתוצאה מכך וילון שהתלקח נפל על מיטה בה ישן אדם. עוד בקבוק הושלך לעבר חצר של גן ילדים, והביא לשריפת ספה, צעצועים ועגלות ילדים.

 

פרקליטות מחוז תל אביב מייחסת למולא עבירות של הצתה והיזק בזדון. "מעשיו של הנאשם מאופיינים באכזריות, עת יצר מעין 'משרפות' בבתיהם של מבקשי המקלט. לעבירת ההצתה ראוי לייחס מסוכנות מיוחדת, שהרי לא ניתן לצפות את היקף פגיעתה", כתבה עו"ד הילה יוגב בבקשה להאריך את מעצרו של מולא.

 

"ייחודיותה של עבירת ההצתה מלמדת, כי רק בדרך נס לא קיפחו בני אדם את חייהם, בעקבות מעשיו של הנאשם, שבאכזריותו שיחר ללכוד את הפליטים בבתיהם הבוערים. אכזריותו ותעוזתו הרבה מצביעות על מסוכנותו, הבלתי ניתנת לאיון".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.