צוות השרים של הממשלה החליט להסדיר מעמדן של סנסנה, רחלים וברוכין

 
עודכן 22:31 23/04/2012

לשכת ראש הממשלה פירסמה הודעה כי ראש הממשלה, שר הביטחון והשרים בגין ויעלון החליטו להסדיר את מעמדן של ההתנחלויות. הן יהפכו למוכרות "על בסיס החלטות ממשלה קודמות". שלום עכשיו: "מהלך היסטורי והרסני שמעמיק את הכיבוש"

 
 
 
 
 

על רקע מתיחות סוגיית שכונת האולפנה: צוות השרים שמינתה הממשלה אתמול, החליט הערב (שני) להסדיר את מעמדן של ההתנחלויות: סנסנה, רחלים וברוכין.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 
נתניהו וברק. הסדירו את מעמד היישובים
נתניהו וברק. הסדירו את מעמד היישובים צילום: דובר צה"ל

בהודעה שפירסמה הערב לשכת ראש הממשלה נכתב כי ראש הממשלה בנימין נתניהו, יחד עם שר הביטחון אהוד ברק והשרים בני בגין ומשה (בוגי) יעלון החליטו להסדיר את מעמדן של ההתנחלויות כך שיהפכו למוכרות ״על בסיס החלטות ממשלה קודמות״.

 

ההחלטה מגיעה על רקע פינויה האפשרי של שכונת גבעת האולפנה בבית אל. בית המשפט קבע כי יש לפנות את השכונה עד האחד במאי. כמו כן מגיעה ההחלטה על רקע הדחייה של פשרת מגרון על ידי בגץ. הדבר גורם למתיחות רבה בתוך הממשלה, וביום שבת האחרון אף התנבא המשנה לראש הממשלה, בוגי יעלון, ואמר כי פינוי של שכונת האולפנה יביא לפירוקה של הממשלה.

 

בקרב שרי הליכוד גבר הלחץ על ראש הממשלה לעשות מחווה כלפי המתנחלים, והסדרת מעמדן של ההתנחלויות הוא חלק מסוגיה זו. כמו כן, התבטא אתמול שר הביטחון בעניין גבעת האולפנה ואמר כי הממשלה תעשה הכל על מנת שלא להזדקק לפינוי בפועל של השכונה אלא כמוצא אחרון.

 

 

 

 

שלום עכשיו: "מהלך המעמיק את הכיבוש"

תנועת שלום עכשיו פירסמה הערב תגובה על החלטת צוות השרים ואמרה כי מדובר במהלך היסטורי והרסני של ממשלת ישראל. "מאז 1990 לא הקימה ממשלת ישראל התנחלויות חדשות והערב הוקמו רשמית סנסנה, ברוכין ורחלים. מדינת ישראל ממשיכה להעמיק את הכיבוש ולהפוך את פיתרון שתי המדינות לתיאורטי בלבד.

 

גם יושבת ראש מרצ, חברת הכנסת זהבה גלאון, הגיבה להחלטה ואמרה כי ממשלת ישראל מובילה להקמתה של מדינה דו לאומית. "הקמת יישובים חדשים והשארת מאחזים בלתי חוקיים על תילם, מפרים את ההתחייבויות הבינלאומיות של ממשלת ישראל ומסמנת שפני הממשלה לעימות ולא להסדר", אמרה גלאון בהודעתה.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.