תלונות צופים נגד סצינת האונס של אגם רודברג

 
 
עודכן 14:33 23/11/2003
מערכת מיקסר

צופים רבים התלוננו בפני "רשת" שהסצינה, מתוך "אהבה מעבר לפינה", לא לוותה בכתובית אזהרה ושודרה בשעה מוקדמת מדי

 
 
 
 
 
סצינת אונס מתוך "אהבה מעבר לפינה" עוררה בימים האחרונות סערה, לאחר שאל משרדי "רשת" הגיעו תלונות צופים שמחו על שעת השידור המוקדמת של התוכנית (19:15), ועל העובדה שהתוכנית לא זכתה לסיווג גילאי הולם. הבירור נעשה מול "רשת", ולמרות שהתוכנית שייכת לשלושת הזכייניות, היות ו"רשת" היא זו ששידרה את הפרק ביום שני, ללא כתובית אזהרה. "קשת", ששידרה אותו שוב למחרת, הקדימה לו כתובית שהבהירה כי הסדרה לא מומלצת לילדים מתחת לגיל 8 - כך דווח היום ב"מעריב".

בפרק מתוארת סצינת דייט רייפ (אונס בפגישה), בה נראית השחקנית הצעירה אגם רודברג בסיטואציה שמתחילה כרומנטית עם בן זוגה, שבשלב מסויים כופה עצמו עליה ואונס אותה. במהלך ה"אקט", מתמקדת המצלמה בפניה של רודברג הבוכה.

חגי לוי, עורך הסידרה ומפיק שותף בה, מסביר כי "בראייה הכוללת, האונס מטופל בצורה אחראית. צריך לראות איך היא מתמודדת עם האונס ועם כל ההתנהלות שאחריו - לרבות הגשת תלונה במשטרה - בשביל לראות את הסצנה בהקשר הנכון. דווקא בגלל שזה לבני נוער ומדובר בדייט רייפ, חשבנו שזה עושה שירות חינוכי. ייתכן והסצינה עצמה הייתה מעט מוגזמת, אבל אני חושב שהנושא עצמו טופל טוב. קיבלנו השבוע פנייה מהמרכז לנפגעות תקיפה מינית שמסרו שהם מרוצים מהשתלשלות העניינים עד כה, וביקשו קלטות להראות לנערות שבטיפולן".

רוברטו בן שושן, מנהלה האישי של רודברג: "אני לא מעוניין שאגם תגיב. היא שחקנית שאומרת טקסטים שנתנו לה. אני יכול לומר בשמה שסצינת אונס היא דבר נורא, אבל אלה דברים שקורים בחיים, גם בקרב בני נוער. אי אפשר להתעלם ולגדל ילדים בבועה לא מציאותית. אי אפשר לטמון את הראש בחול. אם זה יגרום לנער אחד לא לעשות מעשה כזה - דיינו".