השר יעלון: "שר הביטחון לעומתי לממשלה ולהתיישבות ביהודה ושומרון"

 
עודכן 09:57 04/04/2012

השר לעניינים אסטרטגיים, משה יעלון, תקף בחריפות את מדיניותו של שר הביטחון, אהוד ברק, בנוגע ל"בית המכפלה" בחברון. ""כל מה שברק עושה זה להבעיר מדורות. צריך להפקיע מידיו את המנדט בטיפול בהתיישבות ביו"ש", השתלח יעלון. בסביבת ברק לא נשארו חייבים. "מצער שהשר יעלון מערבב שיקולים פוליטיים זולים לצורכי פריימריז תוך פגיעה בממשלה", נמסר

 
 
 
 
 

השר לנושאים אסטרטגיים והמשנה לראש הממשלה, משה (בוגי) יעלון תקף אתמול (שלישי) בחריפות את שר הביטחון, אהוד ברק, בשיחות סגורות בקשר להחלטתו לפנות את "בית המכפלה" בחברון. "שר הביטחון לעומתי לממשלה ולהתיישבות ביהודה ושומרון", אמר יעלון.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 
"בית המכפלה" בחברון. "עניין קניני בלבד"
"בית המכפלה" בחברון. "עניין קניני בלבד" צילום: נענע10

"כל מה שברק עושה זה להבעיר מדורות. צריך להפקיע מידיו את המנדט בטיפול בהתיישבות ביהודה ושומרון לטובת צוות שרים", הוסיף השר מהליכוד. "הוא לא פותר בעיות ולא חותם על תב"עות (תוכניות בניין עיר ע.נ). מחובתנו לבדוק את חוקיות המסמכים בבית בחברון, אבל צריך לבקש מהתושבים שימתינו עד לסיום הבדיקה ואז לאשר להם כניסה כי אין כאן בעיה ביטחונית או מדינית", נאמר בדיונים סגורים.

 

השר יעלון הוסיף והדגיש כי עניין "בית המכפלה" הוא קנייני בלבד. "לא ברור לי למה שר הביטחון טוען שבדיקה כזו לוקחת שבועות כשאפשר לקיים אותה במשך ימים ספורים", השתלח יעלון. "בינתיים נפקיד את הבית בידי שמירה צה"לית", הציע.

 

יעלון האשים את ברק כי הוא מעדיף לתקוע את ההליכים, לא רק בבית בחברון, אלא בעוד מקומות ברחבי יהודה ושומרון בהם ניתן להסדיר את הבעיות שעולות. "הוא פועל בניגוד לדרכה של הממשלה ופוגע בנו וביכולת שלנו לפתור בעיות", קבע המשנה לראש הממשלה בדיון בלשכתו.

 

כאב הראש של נתניהו

גורמים בסביבתו של ברק מסרו תגובה לדבריו הקשים של יעלון. "האיש שהכריז על עצמו שלשום כיורש של בנימין נתניהו התחיל את מסע הפריימריז שלו בקריצות לעבר מתפקדיו של משה פייגלין בליכוד", נמסר ממקורבי שר הביטחון. "מצער שהשר יעלון מערבב שיקולים פוליטיים זולים לצורכי פריימריז בהחלטות מערכת הביטחון, תוך פגיעה באחריות הממשלה להגנת הדמוקרטיה ושלטון החוק".

 

בין השרים שוררת מתיחות זה תקופה ארוכה. ראשיתה בשאיפתו של יעלון להתמנות לתפקיד שר הביטחון בממשלת נתניהו. הפעם הקודמת שהשניים החליפו עקיצות הייתה סביב הנושא האיראני, כאשר יעלון טען שברק מרבה לדבר בנושא וכי הדבר מזיק לביטחון המדינה.

 

בכל זאת, מדובר במתקפה חסרת תקדים של שר בכיר בממשלה על עמיתו. פרשת "בית המריבה" כבר החלה ליצור סדקים בקואליציה, עם הודעתו של שר החוץ, אביגדור ליברמן, מאתמול, לפיה צו הפינוי הוא "שגיאה קואליציונית", כדבריו.

 

נתניהו, החליט הלילה כי "בית המכפלה" בחברון יפונה עד ה-26 באפריל. ההחלטה התקבלה בתום דיון שקיים בלשכתו בו נכחו שר הביטחון, והשרים בני בגין ויעלון.

 

כעת, לראש הממשלה נתניהו יש כאב ראש נוסף מבית. הוא אמנם הכריז אתמול, במסיבת עיתונאים לציון שלוש שנים לממשלתו, כי לא יקדים את הבחירות, אך ייתכן שהמהלך ייכפה עליו מצד שותפיו הקואליציונים.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.