האף.בי.איי: חקירה פלילית לאיתור מקור וירוס האהבה

 
עודכן 11:41 07/05/2000
חדשות  נענע

מיליוני מחשבים בעולם הותקפו מהוירוס החדש, שמפתח כל הזמן מוטאציות חדשות. להיזהר, להיזהר, להיזהר

 
 
 
 
 
הבולשת הפדראלית האמריקנית, האף.בי.איי, הודיע כי הוא פותח בחקירה פלילית כנגד המקור של וירוס "האהבה" שתוקף ביממה האחרונה מערכות מחשבים ברחבי העולם.

הבי.בי.סי מוסר כי סוכני הממשל האמריקני, יחד עם מחלקת המדינה, הסי.איי.איי ומשרד ההגנה, אמרו כי מערכות המחשבים שלהן נפגעו על ידי הוירוס החדש, אולם החומר הסודי במחשבים לא נפגע.

סוכנות רויטרס מדווחת כי הוירוס, שהספיק לתקוף מיליוני מחשבים ברחבי העולם ושיתק ספקיות אימייל ומערכות תקשורת, הולך ומתרבה, כשהוא יוצר "מוטאציות" שונות של עצמו. עדיין לא ברור לחלוטין אם מדובר אכן במוטאציה של הוירוס עצמו, שמשנה את שמו ואת שם הקובץ הנספח שלו, או בוירוסים אחרים, המהווים חיקוי לוירוס המקורי.

"כרגע אנחנו רואים ארבע גרסאות של הוירוס המקורי המתפשטות במהירות, ואנחנו מצפים כי המספר הזה רק ילך ויגדל בימים הבאים" אומר אחד המומחים האמריקניים לוירוסי מחשב.

אחת מהוריאציות של הוירוס, המתפשטת במהירות בשעות האחרונות, היא וריאציית ה"בדיחה", כשנושא האימייל המתקבל הוא "joke".

וירוס המחשבים החדש, שבגירסתו המקורית נושא את ההודעה I LOVE YOU, משתק מאתמול רשתות מחשבים ברחבי העולם.

מעל עשרה אחוזים מכלל העסקים ברחבי בריטניה, מכל הסקטורים, נפגעו מהוירוס ובית הנבחרים הבריטי אף סגר את הרשת שלו למשך מספר שעות בכדי למנוע את התפשטות הוירוס.

רשת סי.אן.אן מדווחת כי ההערכות הן כי בין 60 ל-80 אחוזים מהחברות בארה"ב נפגעו מהוירוס.

הוירוס מופיע כאימייל תחת הכותרת "ILOVEYOU" עם נספח אותו מתבקשים המשתמשים לפתוח. לאחר פתיחת הנספח, הוירוס מעביר את עצמו לכל כתובות האימייל המצויות במחשב, כך שהוא מתפשט במהירות.

אחד ממומחי המחשבים בבריטניה אמר כי "הוא החל להתפשט כמו אש פראית".

מומחי מחשבים מנסים בשעות האחרונות למצוא פתרון בכדי לנטרל את פעילות הוירוס החדש, שתוקף, ככל הנראה, דרך תוכנת אאוטלוק של מייקרוסופט. הפתרון שנמצא עד כה אינו מנטרל את השפעות הוירוסים המחקים את פעילותו של הוירוס המקורי.

על פי הדיווחים, נראה כי בניגוד להערכות קודמות, הוירוס פוגם בקבצים המצויים בדיסק הקשיח. בנוסף, מאחר והוירוס מתרבה במהירות רבה כל כך דרך האימיילים, הוא גורם לקריסת הרשתות של ספקיות האינטרנט.

מנהיגת הבית התחתון הבריטי אמרה כי היא לא יודעת אם "להיות עצובה או שמחה כי ככל הידוע לי עדיין לא קבילתי שום אימייל האומר "I love you"החל מאתמול (חמישי) בשעות הצהריים נמסר כי הוירוס הגיע גם לישראל ונמצא במגמת התפשטות.