הג'יהאד האסלאמי: "אנו מחוייבים להפסקת האש"

 
עודכן 10:49 16/03/2012

בראיון לסוכנות הידיעות הפלסטינית מען, אמר בכיר התנועה כי הג'יהאד האסלאמי לא עומד מאחורי ירי הרקטות בימים האחרונים לעבר ישראל. "עם זאת, שומרים לעצמנו את הזכות להגיב על כל התקפה על העם הפלסטיני", הוא הדגיש

 
 
 
 
 

סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" מדווחת היום (שישי), כי הג'יהאד האסלאמי לא עומד מאחורי ירי הרקטות לעבר ישראל. "הג'יהאד האסלאמי נשאר מחוייב להפסקת האש עם ישראל, אך שומר לעצמו את הזכות להגיב על כל התקפה על העם הפלסטיני", אמר בכיר בתנועה, אחמד אל מודלאל.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 
שיגור קסאם. "לא סומכים על ישראל"
שיגור קסאם. "לא סומכים על ישראל" צילום: GettyImages/אימאג'בנק (ארכיון)

התנועה, שאיבדה יותר מתריסר לוחמים בסבב הלחימה, הסכימה להפסקת האש לאחר שקיבלה, לטענתה, הבטחה מהמתווכים המצרים כי ישראל תפסיק להתנקש בחבריה. "אנו לא סומכים על הכיבוש, אבל אנחנו סומכים על עמידתנו האיתנה וההתנגדות. אנחנו לא יכולים לשבת בשקט במהלך התקפות על העם הפלסטיני", אמר הבכיר. "ההתנגדות מוכנה להגיב לכל התקפה ישראלית", איים.

 

בתוך כך, דובר הפרלמנט הפלסטיני, אחמד בחר, האיץ בכל הפלגים הפלסטיניים "להתאחד בתגובתם לאלימות הישראלית". הוא אמר למען שישראל לא מעוניינת בהפסקת אש, ורואה את הפלסטינים כעם "שלא ראוי להתקיים".

 

 

בצה"ל עוקבים אחר טפטוף ירי הרקטות לעבר ישראל ולפי שעה מבליגים. ככל שזה תלוי בישראל חידוש הלחימה אינו עומד על הפרק. בצה"ל אומרים שחמאס והג'יהאד האסלאמי פועלים בעצמם ביומיים האחרונים להפסיק את ירי הרקטות, אך מי שיורים הם אנשי הוועדות העממיות ואלמנטים סוררים מתוך הג'יהאד.

 

מצרים פנתה לישראל בבקשה לתת שהות לארגונים הפלסטינים להפסיק את האש וזה נפל כאן על אוזן קשבת בירושלים. גם בצבא וגם שר הביטחון, אהוד ברק, מעדיפים שלא להיגרר עכשיו לעוד לחימה, כך שהתגובה הישראלית על הירי תהיה מתונה, שלא לומר רפה.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.