גפני: "סכנת סגירת מפל פרי גליל לא חלפה"

 
עודכן 15:35 28/02/2012

על אף הפשרה שהושגה אתמול והובילה לחזרת מאות העובדים למפעל, הזהיר יושב ראש ועדת הכספים של הכנסת כי עד שיוזמת החקיקה למען המפעל לא תאושר בקריאה טרומית, איום הסגירה לא חלף. "לעת עתה, שום דבר עוד לא סגור ואני מקווה שתוך זמן קצר נוכל להסיר את עננת הפיטורין מעל לראשי העובדים"

 
 
 
 
 

יושב ראש ועדת הכספים של הכנסת, ח"כ משה גפני (יהדות התורה), טען היום (שלישי) כי האופטימיות בעקבות הפשרה שהושגה אתמול על פעילותו של מפעל "פרי גליל" בחצור הגלילית עוד מוקדמת מעט. לדבריו, כל עוד יוזמת החקיקה שתסייע לבעלי המפעל להמשיך להפעילו לא תאושר בקריאה טרומית, סכנת הסגריה עדיין מרחפת מעל ראשי העובדים.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 
מפעל "פרי גליל". העובדים חזרו לעבודה, הסכנה עוד קיימת
מפעל "פרי גליל". העובדים חזרו לעבודה, הסכנה עוד קיימת צילום: קריאטיביטי

בישיבה שנערכה אתמול בכנסת בהשתתפות בעלי המפעל, יושב ראש ועד העובדים וגפני, החליטו הבעלים להיענות לבקשת הוועד וההסתדרות ולפתוח את המפעל מחדש. ביום ראשון הקרוב תחל הקואליציה הליך של חקיקה מזורזת לקידום מתן מענק ממשלתי למפעל.

 

על פי ההצעה שמקדם גפני, למרות שבאופן רשמי המפעל אינו עומד בקריטריונים בהם נדרש לעמוד כדי לקבל את הכסף. מדובר על כך שגם מפעלים עם פחות מ-25% ייצוא לשווקים בארה"ב ובאירופה יוכלו לקבל בתנאים מסוימים, שפרי הגליל עומד בהם, סיוע ממשלתי.

 

גפני קיים אמש אחרי הפגישה שיחה עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ולדבריו הוא הביע נכונות להתערבות למניעת סגירת המפעל ופיטורי העובדים. "אם ההצעה תאושר לאחר מכן בקריאה טרומית, הרי שאנחנו כבר נעלה על דרך המלך", אמר היום גפני.

 

"בינתיים, לא ניתן להבטיח שהסאגה הזאת הסתיימה והעניין ממתין לטיפולם של שרי התמ"ת והאוצר ובעיקר לטיפולו של שר התמ"ת, שהוא המופקד על מרכז ההשקעות ומתן מענקים למפעלים", הוא הוסיף. "לעת עתה, שום דבר עוד לא סגור ואני מקווה שתוך זמן קצר נוכל להסיר את עננת הפיטורין מעל לראשי העובדים".

 

מפעל פרי גליל נסגר באופן מפתיע ביום שישי האחרון, לאחר שהבעלים הודיעו כי אין כדאיות כלכלית בהמשך החזקתו, והעובדים הוצאו לחופשה ללא הגבלת זמן. הבעלים טען כי הממשלה הבטיחה להעביר למפעל מענק על סך 18 מיליון שקלים, אך לא עמדה בכך, מה שהביא להחלטה.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.