"הרגתי כל כך הרבה נשים שהפסקתי לספור"

 
שונא זונות. רידג`ווי (רויטרס)
שונא זונות. רידג`ווי (רויטרס)
 
עודכן 09:33 06/11/2003
חדשות נענע

גארי לאון רידג'ווי מסיאטל הודה ברציחתן של 48 זונות מאז תחילת שנות ה-80; כך נפתרה תעלומת "הרוצח מגרין ריוור"

 
 
 
 
 
המשפחות נדהמו מחוסר הרגש שלו (רויטרס)
המשפחות נדהמו מחוסר הרגש שלו (רויטרס)
תושב סיטל הודה אמש (רביעי) ברציחתן של 48 נשים, במהלך עשרים שנה. בכך באה לקיצה אחת מהפרשות הארוכות והמטרידות ביותר של רצח סדרתי בארצות הברית. גארי לאון רידג`ווי, צבע מכוניות בן 54, הודה שהוא "הרוצח מגרין ריוור".

"רצחתי כל כך הרבה נשים, שבשלב מסויים הפסקתי לספור", אמר לשופטים. "עסקתי בחניקה, והייתי די טוב בזה", סיפר להם בקור רוח. רידג'וויי, איש נמוך, ממושקף ומשופם, הודה במעשים המיוחסים לו במסגרת עסקת טיעון שהצילה אותו מהכסא החשמלי.

הטיעונים נגדו הוקראו במשך חצי שעה, במהלכה הקשיב בהבעת-פוקר להשתלשלות המאורעות. איך אסף כל קורבן, רצח אותה והיכן השליך את גופתה. "רציתי להרוג כמה שיותר פרוצות", הסביר. חלק מן הגופות נהג להשאיר בערימה, ולדבריו שאב הנאה מלנסוע לאחר מכן ליד באתר, כאשר הוא חושב על מה שעשה. לעתים אף היה עוצר ומקיים יחסי מין עם הגופות.
 

ג'ק המרטש של המאה ה-20

קרוביהן של אחדות מן הקורבנות ישבו בעולם והתייפחו. "זה היה קשה לראות אותו לא מביע טיפת רגש או אכפתיות", אמרה קתי מילס, שבתה בת ה-16 נרצחה על ידי רידג'ווי בשנת 1982. פרקליטיו של הרוצח טענו שהוא חש צער רב על מעשיו, וכי בדיון בהכרעת הדין יביע בפני המשפחות התנצלות. סניגורו אמר שהוא כבר פרץ בבכי כשסיפר מה עשה.

"לא הכרתי את רוב הנשים שהרגתי. ברוב המקרים הרגתי אותן לאחר הפגישה הראשונה, ואין לי זיכרון טוב לפרצופים", הסביר את יחסו לקורבנותיו. בחירתו בפרוצות נבעה מהשנאה שחש כלפיהן. "אני שונא את רוב הזונות, ולא רציתי לשלם להן עבור הסקס". סיבה נוספת היתה, שהוא ידע שיעבור זמן מה עד שמישהו ידווח על היעדרן, אם בכלל.

רידג'ווי נחשב לרוצח הסדרתי עם ההספק הגדול ביותר בהיסטוריה. בשנות ה-70 הורשע בשיקאגו ג'ון וויין גאסי ברציחתם של 33 גברים ונערים. טד באנדי הודה בוושינגטון ברציחתן של למעלה משלושים נשים ונערות, אך שלוש הרשעות הספיקו לשופטים כדי לצוות על הוצאתו להורג.