האם ישראל העבירה לארגנטינה נשק בזמן המלחמה על איי פוקלנד?

 
עודכן 21:14 20/02/2012

המתיחות בין ארגנטינה ובריטניה בנוגע לאיי פוקלנד הולכת וגוברת. על רקע זה פירסם העיתון הארגנטיני "קלרין" כי ישראל סיפקה נשק לחונטה הארגנטינאית בזמן המלחמה. על פי העדויות מטוסים ארגנטינאים הגיעו לת"א וחזרו לארצם עמוסי נשק

 
 
 
 
 

(4:43 דקות)

האם ישראל הייתה מעורבת גם במלחמה על איי פוקלנד? על רקע המתיחות הגוברת מחדש בין ארגנטינה לבריטניה, פירסם היום (שני) העיתון הארגנטיני המוביל "קלרין" תחקיר בו נטען כי ישראל סיפקה לחונטה הצבאית הארגנטינאית נשק במהלך המלחמה על האיים.  

 

על פי הפרטים המתפרסמים בעיתון, המתבססים על עדויות של טייסים ארגנטינאים, מטוסים של ארגנטינה הגיעו לתל אביב וחזרו לארצם כשהם עמוסים בתחמושת. עוד פירסם העיתון כי רק שלוש מדינות עזרו לחונטה הארגנטינאית במאבק שהתסיים בכניעתה - לוב של מועמר קדאפי, דרום אפרקיה של שלטון האפרטהייד וישראל בהנהגת מנחם בגין.

 

שגרירות בריטניה בישראל איננה מכחישה שבריטניה מודעת לאותה אספקת נשק ליריבתה. דיווחים על ניסיונות לכאורה של ישראל לספק נשק לארגנטינה הופיעו בעבר, אומרים בשגרירות, מלחמת פוקלנד התרחשה לפני 30 שנה, לישראל ולבריטניה יחסים קרובים בשורה של נושאים והממשלות מחויבות לחזק את השותפות הזו.

 

ממשרד הביטחון נמסר כי מדובר באירוע מלפני 30 שנה ובזמן הקצר שעמד לרשותם לא ניתן היה לברר את אמיתותו. כך או כך אומרים במשרד הביטחון, היחסים בין ישראל ושתי המדינות היו טובים אז וממשיכים להיות טובים גם היום.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.