נתניהו הודה לנתן אשל על "עבודתו המסורה" ומינה את גיל שפר למחליפו

 
עודכן 20:37 19/02/2012

בעקבות ההסדר שהושג עם ראש לשכתו, שיבח אותו ראש הממשלה "על תרומתו החשובה לעבודה המוצלחת של ממשלת ישראל", אך לא התייחס למתלוננים בפרשה. לבני: "המסר ברור - ישראל לא יכולה להיות מדינה שגברים יטרידו מי שכפופה להן"

 
 
 
 
 

(1:36 דקות)

אחרי ההסדר שהושג עם ראש לשכת ראש הממשלה, נתן אשל, בפרשה העובדת, מגיעה הערב (ראשון) התגובה של בנימין נתניהו עצמו. "נתניהו מבקש להודות לאשל על עבודתו המסורה והטובה במשך שנים בתפקיד ראש לשכת ראש הממשלה, ולשבח את תרומתו החשובה לעבודה המוצלחת של ממשלת ישראל", נמסר מהלשכה.  

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

מבזקי חדשות בטלפון שלכם: סמסו "חדשות" ל-1397 »

 

עם זאת, נתניהו לא התייחס בהודעתו למתלוננים מלשכתו בפרשה .בעקבות ההסדר ביקש ראש הממשלה מגיל שפר למלא את מקומו של אשל כראש הלשכה.

 

הפרשה הגיעה היום לסיומה כאשר בין הצדדים הושג הסדר טיעון לפיו יתפטר אשל מתפקידו בשירות המדינה, יינזף ויודה בשורה של מעשים הנוגעים לפגיעה בצנעת הפרט של העובדת ר' הכפופה לו. בין אותם מעשים: פיתוח קשר של קירבה יתרה מצדו כלפי ר', פגיעה בה ובצנעת הפרט שלה לרבות צילומים לא מקובלים שלה.

 

הסדר הטיעון הושג עם תום החקירה שנפתחה בשירות נציבות המדינה בנושא. ממצאי החקירה הועברו לידי היועץ המשפטי לממשלה ולצדו הועברה גם חוות דעת של ראש אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה. במהלך החקירה תושאלו 28 מעורבים ועדים, וכן אשל נחקר באזהרה.

 

"החקירה העלתה ראיות להתנהגות בלתי הולמת מצדו של מר אשל, כלפי העובדת ר', הכפופה לו", נכתב בהודעה מטעם היועץ. 

 

אשל סירב תחילה לחתום על ההסדר, אחרי שבחקירה הראשונה הכחיש הכל, בעוד ר' מסרבת להעיד. הוא החליט בסופו של דבר לחתום בשל הדברים שציין בהודעתו - מצבו הבריאותי, משפחתו והרצון לסיים את הפרשה. הסיבה השנייה היא ככל הנראה האפשרות שהאירוע יתפתח לכיוון יותר משמעותי, כמו במקרה שר' בכל זאת תסכים להעיד.

 

יחימוביץ': "המסר שמעביר נתניהו עוין לשלטון החוק"

יו"ר העבודה, שלי יחימוביץ' ויו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, התייחסו לפרשה. "המסר של הפרשה שנגמרה היום הוא ברור - ישראל לא יכולה להיות מדינה שגברים יטרידו מי שכפופה להן", אמרה לבני. אחרי שהורשע נשיא שאנס ומשאדם בכיר כל כך עוזב את עבודתו כי הטריד עובדת, זה נותן כוח לנשים שלא לחשוש ולהתלונן. מוטרדת בכל משרד ממשלתי ובכל מקום עבודה צריכה לקבל את הלגיטימציה מהמדינה ללכת ולהתלונן מבלי שהיא תחשוש שתהפוך להיות הנרדפת". לבני אמרה את הדברים בכנס מנהיגות נשית של עמותת כן בנתניה.

 

יחימוביץ' מתחה ביקורת חריפה על התנהלותו של נתניהו בפרשה וטענה שהיא מבישה. "במקום לשבח את בכירי משרדו שנהגו בהגינות ועל פי החוק ודווחו על המעשים הקשים שנעשו בלשכתו, הוא מפנה להם כתף קרה ומשבח את נתן אשל אשר יצא בעור שיניו מהפרשה והודח מהשירות הציבורי. המסר שמעביר נתניהו הוא מסר עוין לשלטון החוק, לנשים הסובלות הטרדות במקום העבודה, ולעמיתיהן הגברים ההגונים אשר גם אם ירצו לסייע להן יחששו לעשות זאת"

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.