גדעון סער: "הסיורים בחברון אינם פוליטיים"

 
עודכן 19:35 06/02/2012

בראיון לתוכנית "לונדון את קירשנבאום" דחה שר החינוך את הטענות לפיהן סיורי בתי הספר בחברון נועדו לקדם אג'נדה מדינית. "גם מי שנכנס למערת המכפלה לא זר לו שהיא קדושה גם לדת אחרת", טען

 
 
 
 
 

(6:07 דקות)

שר החינוך, גדעון סער, הגן הערב (שני) על החלטתו להרחיב את תוכנית "ביקורים בארץ האבות", במסגרתה מבקרים תלמידי בתי ספר בחברון. על רקע מכתב בו הצהירו מאות מורים שיסרבו לקחת חלק בתוכנית בגלל "שימוש מניפולטיבי בתלמידים ובמורים שיהפכו בעל-כורחם לכלי משחק פוליטי", הבהיר סער על אף תלמיד או מורה לא חלה החובה לקחת חלק בסיורים.

 

בראיון לתוכנית "לונדון את קירשנבאום" בערוץ 10, אמר שר החינוך כי הסיורים לחברון "אינם פוליטיים". "האם שמענו על מורה או תלמיד שנכפה עליו להשתתף? משתתף רק מי שרוצה, ויש היענות אדירה", הוא טען.

 

סער אף דחה את הטענות לפיהן הסיורים בחברון בעלי גוון פוליטי חד צדדי. "ניכור יכול להיות רק כשאתה בעל בורות לגבי ההיסטוריה שלך", ציין סער והוסיף שמשרד החינוך מקפיד לשמור על ייצוג של יותר מתפיסת עולם אחת. "תפיסות שונות הן לא דבר שזר לתלמידים. גם מי שנכנס למערת המכפלה לא זר לו שהיא קדושה גם לדת אחרת".

 

לדברי סער, אם בית ספר "רוצה בהמשך לקיום הסיור לקיים דיון בנושא עתיד יהודה ושומרון, זה דבר קיים. זה מופיע בחוזר משרד החינוך. מורים שרוצים להישאר בבית יכולים לעשות כן".

 

בשבוע שעבר הודיע סער במליאת הכנסת על הרחבת הביקורים בחברון לכלל בתי הספר ברחבי הארץ, בתום פיילוט שהתקיים בשנה האחרונה במחוז ירושלים. במסגרת הביקורים, עורכים התלמידים סיורים בעיר ובמערת המכפלה.

"יישוב יהודי התקיים בחברון במשך כל השנים, גם כאשר עם ישראל היה בגלות. יהודים, על פי אמונתנו, תמיד יחיו בחברון. אסור שתיווצר אשליה בקרב הערבים שניתן יהיה לעקור את היהודים מחברון", הסביר סער את החלטתו.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.