לראשונה בישראל: בנק זרע פרטי עם יבוא מחו"ל

 
עודכן 23:32 30/01/2012

אם אישה חושקת בילד מתורם זרע היא יכולה כעת לגשת לבנק הזרע הפרטי שנפתח. עלות התהליך אמנם גבוהה מבנקי הזרע האחרים אך המנהלים מבטיחים גברים מדנמרק וספרד ועשרות בדיקות גנטיות שיבטיחו את איכות התרומה. יתרון נוסף הוא העובדה שאפשר לדעת מי התורם

 
 
 
 
 

בנק הזרע הפרטי "סופרם" הוא נכון להיום מאגר התינוקות העתידיים הנחשק ביותר בישראל. בנק הזרע מתגאה בתרומות איכותיות במיוחד, לא רק של גברים ישראלים אלא גם של גברים אירופים חסונים מדנמרק וספרד. שניים מבכירי רופאי הנשים בישראל עומדים מאחורי המיזם והסיבה לדבריהם היא המצוקה של נשים בישראל שנאלצות לחכות חודשים רבים למציאת תורם פוטנציאלי.

 

"הרעיון התעורר אחרי שנוכחתי שיש חסר אדיר של זרע במדינת ישראל. יש אמנם 14-15 בנקי זרע בישראל אבל הם עמוסים והיו חסרים תורמים", אמר פרופ' שלמה משיח, ממנהלי בנק הזרע. מנהל נוסף, פרופ' ג'קי אשכנזי הוסיף: "אצלנו אפשר לגמור את כל הסיפור תוך חודש ימים אבל יותר מזה אנחנו חשבנו על האיכויות של התורמים ושל הזרע".

 

המחיר אמנם גבוה אבל הרופאים מבטיחים ליווי רפואי צמוד, מטפלת זוגית ועשרות בדיקות גנטיות לתרומת הזרע. יתרון נוסף של הבנק הוא העובדה שמי שתבחר תורם זרע זר תוכל לראות תמונה שלו כילד ולילד שייוולד תהיה אפשרות ליצור קשר עם התורם כשיגיע לגיל 18. מיכל (שם בדוי), אחת מהלקוחות: "בארץ עד כמה שלי ידוע אין כל כך מעקב על התורמים. רציתי להוריד את הסיכון שהיה מפגש אחים או גילוי עריות".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.