סקר חדשות 10: הליכוד מקבל 30 מנדטים, יאיר לפיד שני עם 16

 
עודכן 00:47 10/01/2012

מפלגתו החדשה של לפיד צפויה להפוך למפלגה השנייה בגודלה, כשקדימה וישראל ביתנו מתייצבות אחריה עם 14 מנדטים, והעבודה עם 12. הליכוד מתחזק וגוש הימין מקבל 64 מנדטים, לעומת 56 של השמאל. לאור העובדה כי הליכוד יישאר המפלגה הגדולה במשכן, הנשיא שוב יטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על נתניהו

 
 
 
 
 

יאיר לפיד הודיע רק אתמול על כניסתו למערכת הפוליטית, ואם הבחירות היו נערכות היום (שני) המפלגה שהוא עדיין לא הקים הייתה הופכת לשנייה בגודלה עם 16 מנדטים. כך קובע סקר של חדשות 10 שבוצע כל ידי מכון "דיאלוג" של הפרופסור קמיל פוקס אחרי הודעתו של לפיד.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

הליכוד שומר מעמדו כמפלגה הגדולה ביותר, ואף מגדיל את כוחו מ-27 ל-30 מנדטים. אחרי הליכוד ולפיד מתייצבות קדימה וישראל ביתנו עם 14 מנדטים כל אחת, ומפלגת העבודה עם 12 מנדטים - פחות ממה שהיא קיבלה ברוב הסקרים האחרונים.

 

עוד על פי הסקר, ש"ס מקבלת 9 מנדטים, הבית היהודי והאיחוד הלאומי עם 6, יהדות התורה עם 5, מרצ עם 4, והמפלגות הערביות עם 10 מנדטים.

 

מהסקר אפשר להסיק כי מפלגתו של לפיד תגזול מנדטים בעיקר מקדימה ומהעבודה, והליכוד לא ייפגע מכניסתו לפוליטיקה. גוש הימין מקבל 64 מנדטים לעומת 56 של השמאל, כך שהליכוד לא נפגע ובנימין נתניהו יוכל לעמוד גם בראשות הממשלה הבאה.

 

גם אם לפיד, או כל מועמד אחד מגוש המרכז-שמאל, יוכל לייצר גוש חוסם של 61 מנדטים, נשיא המדינה יטיל כמעט בוודאות את מלאכת הרכבת הממשלה על נתניהו כמי שעומד בראש המפלגה הגדולה ביותר בכנסת. כל מה שנתניהו יצטרך לעשות הוא להבטיח תפקיד בכיר ללפיד, יחימוביץ' ולמי שיהיה יו"ר קדימה - כדי לשבור את הגוש המשולש של המפלגות הבינוניות שצפוי להיווצר.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.